Od Pakulu ke Kongresáku
KDY: Denně 10-18 do 12. září
KDE: Kongresové centrum, 5. května 1640/65, Praha 4
ZA KOLIK: Zdarma

Zasedala tu KSČ, NATO i EU. Vystoupil zde Gorbačov, Obama, ale také Elton John a Bob Dylan. Generace dospívajících se tu učily valčík a během legendárních Rockfestů pogovaly v davu. Milion diváků tady tleskalo hraběti Drákulovi a astronomové tu vyloučili Pluto z planet sluneční soustavy. Touto budovou zkrátka prošly naše dějiny. Kongresové centrum Praha, dříve známé jako Palác kultury, letos slaví 40. výročí. Jeho příběh, který odráží moderní dějiny naší země, tato výstava shrnuje.

Ben Cristovao v Ledárnách
KDY: Od 20 (areál otevřený od 17)
KDE: Ledárny Braník, U Ledáren, Praha 4
ZA KOLIK: 650 Kč

Ben Cristovao vystoupív rámci Lucerna Music Bar Open Air v Ledárnách Braník. Minulý rok na Výstavišti to byla velká jízda, tak si ani letošní koncert nenechte ujít. Koncertní areál stojí hned vedle historické budovy Branických Ledáren, kde si kromě skvělých koncertů užijete i pohodovou letní atmosféru. V areálu si můžete dát ve stínu drink, Plzeň do skla nebo něco dobrého k jídlu. Stánek má Modrý zub se svojí skvělou asijskou kuchyní (a taky zmrzlinou), můžete si dát skvělé hranolky u Staré Belgie nebo parádní řecký gyros.

Auto/letní kino Strahov: Respect
KDY: Od 20
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil, 120 Kč venkovní sezení

Respect vypráví příběh životní cesty legendární hudební hvězdy Arethy Franklin. Svůj hlas musela prosadit v nesnadných 60. letech minulého století, kdy se Amerika ocitla uprostřed bouřlivého sociálního a politického dění. Výběr herečky, která ji měla ztvárnit ve filmu, schválila ještě samotná pěvecká legenda. Kromě držitelky Oscara Jennifer Hudson (2007, nejlepší herečka ve vedlejší roli Dreamgirls), se ve hvězdně obsazeném životopisném snímku představí i držitel Oscara Forest Whitaker (2007, nejlepší herec Poslední skotský král), zpěvačka Mary J. Blige či Marlon Wayans.

Národní muzeum: Sluneční králové
KDY: Denně do konce září
KDE: Národní muzeum, Václavské náměstí 69, Praha 1
ZA KOLIK: 50-300 Kč

Výstava Sluneční králové je výjimečným mezinárodním projektem, který dokumentuje největší archeologické objevy českých egyptologů spjaté s výzkumem egyptského Abúsíru, starověkého královského pohřebiště sousedícího na severu s Gízou a na jihu se Sakkárou. Vstup na tuto výstavu je možný pouze s předem zakoupenou online vstupenkou na konkrétní den a čas. Vstupenky není možné zakoupit na pokladně.