Kolem světa: Půl roku na Korsice
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 99 Kč, permanentní vstupenka na celý květen 990 Kč

Kolem světa je cyklus cestovatelských přednášek… "Plánoval jsem dvoutýdenní pobyt, nakonec jsem na ostrově ve Středomoří strávil půl roku. Našel jsem si práci v zemědělství, oslavil zde Vánoce a připojil se i k místnímu fotbalovému klubu. Během přednášky se podělím s tipy, jak na Korsice hledat práci i bez znalosti jazyka. Prozradím, kde hledat nejlepší vlny k surfování a v kterých měsících se dá na ostrově lyžovat. Řeč bude také o treku s názvem GR20, o rozdílech mezi Korsičany a Francouzi a samosebou o zdejší “bájné” kočkolišce. Korsika je pozoruhodné místo, které si získá milovníky krásných pláží, historie, turistiky i vodních sportů. Návštěvu tak nemůžu než doporučit. Ale bacha, dvoutýdenní pobyt se může lehce zvrtnout," zve na svojí  přednášku cestovatel Martin Vlk.

Autokino Strahov dnes: Tátova Volha
KDY: Od 20.45
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc…

Hudební večer: Marek Doubrava a Viktor Ekrt
KDY: Od 19
KDE: Facebooková událost
ZA KOLIK: Zdarma

Hosté májového Hudebního večera budou hned dva. Marek Doubrava a Viktor Ekrt jsou zakládajícími členy skupiny Hm…, která se na české scéně pohybuje od roku 1994 a dosud vydala sedm řadových desek. Do povědomí širší veřejnosti se dostali skrze zhudebňování textů klasických českých básníků, namátkou Jaroslava Seiferta, Vítězslava Nezvala, Františka Hrubína, Josefa Kainara, Ivana Blatného či Pavla Šruta, v posledních letech se ale stále více věnují autorské tvorbě, ve které se pohybují jistě, lehce a přesto invenčně. To potvrdili i na svém, zatím posledním, studiovém albu s názvem Nevadí (2019), které je vyvážené, koncepčně sevřené a plné hudebních nápadů. Marek i Viktor jsou oba multiinstrumentalisté, Marek vystudovaný skladatel, Viktor uznávaný filmový zvukař. Večerem provází Hana Slívová.

Vily na Mariánských hradbách: Online
KDY: 19-20.45
KDE: Facebooková událost, po zaplacení vám přijde odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 100 Kč, vstupenky přes GoOut

"Doba společným vycházkám nepřeje, tak si pojďte zkrátit čekání alespoň vycházkou virtuální. Připravili jsme pro vás vycházku, kterou sice strávíte v teple svých domovů, avšak informací se vám dostane v míře vrchovaté. Projdeme se po Mariánských hradbách, které vytvořily jedinečnou scénu pro vilovou zástavbu první republiky. Krámářovu a Bílkovu vilu nevynecháme. Vstupné je 100 Kč. Zároveň se zavazujeme, že celou utrženou částku investujeme do opravy kaple pod barrandovskou skálou. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, Dáša vám pomůže: dasa@prazdnedomy.cz. Virtuální vycházkou provede Kateřina Knoblochová a Petr Zeman," vzkazují pořadatelé akce ze spolku Prázdné domy.

Moje kino live: Proxima
KDY: Od 20.30
KDE: Web projektu
ZA KOLIK: 100-1000 Kč dle vašeho rozhodnutí

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

Ponec Online: Lekce Contemporary Dance s Jitkou Čechovou
KDY: 19-20
KDE: Facebooková událost
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

I po dobu uzavření divadel můžete tančit s Poncem. "Každou středu od 19 hodin vysíláme živě lekce contemporary dance, tentokrát s Jitkou Čechovou. Lekce probíhají v češtině a vstupné je dobrovolné. ​Děkujeme, že tančíte s námi," vzkazují pořadatelé akce. Odkaz na přihlášení naleznete na vaší vstupence a také jej dostanete na e-mail, hodinu před začátkem lekce. Předprodej bude z technických důvodů ukončen v 18.55 v den konání lekce.

Divadlo V Dlouhé: Mnoho povyku pro nic
KDY: Od 20
KDE: Web akce
ZA KOLIK: 180-540 Kč, vstupenky přes GoOut

Jedna z vrcholných Shakespearových komedií, která stále láká divadelníky i diváky. Mnohokrát předtím zpracovaný příběh o dívce, kterou její nápadník pro zlou pomluvu zavrhne, rozšířil dramatik o svébytné pásmo ironických milenců Benedika a Beatricie a absurdně groteskní pásmo přiblblých strážníků, díky nimž paradoxně příběh dospěje k šťastnému rozuzlení.  Rozličné podoby lásky, otázky zdání a skutečnosti, falešné či pravé identity, pomluva, která může vést ke zničení jednoho člověka a jiná zas ke štěstí druhého, to jsou hlavní témata této nadčasové hry. Nejvíce se však zapsala do srdcí diváků milostným zápolením dvojice Benedika a Beatricie, kteří svým odmítavým namlouváním, inteligencí, vtipem a citovou bohatostí převyšují své slavné předchůdce Kateřinu a Petruccia ze Zkrocení zlé ženy a mohou se v ní poznat i mnozí dnešní mladí „singles“…