Autokino Strahov: Tahle země není pro starý
KDY: Od 18.30
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v dnešní době, kdy jsou klasické kinosály zavřené, si můžete s přáteli dopřát potěšení ze sledování filmů mimo své obydlí. Strahovské autokino dnes uvádí americké kriminální drama Tahle země není pro starý… Když Lleywelen Moss v pustině hranice mezi Mexikem a Texasem nalezl rozstřílená auta plná těl a několik balíčku heroinu s dvěma miliony dolarů v hotovosti, zadělal si na problémy. Neodolal pokušení a s drogami i penězi se vydává na zběsilý útěk, který nemůže dopadnout dobře. Zvláště když má v zádech profesionálního zabijáka Antona Chigurha.

Kolem světa: Na kole přes Afriku
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení 
ZA KOLIK: 97 Kč, permanentka na celý únor za 990 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek. Jako šestadvacetiletý se Tadeáš vydal na sólovou expedici přes Afriku a na kole přejel celý kontinent od severu až na jih podél západního pobřeží. V roce 2016 vyjel z Prachatic s cílem došlapat do Kapského Města v Jihoafrické republice. Ovšem jeho cesta skončila už v Maroku, kde ho parta zlodějů připravila o kolo. O rok později však vyrazil znovu, tentokrát z marockého města Tangier a do Kapského Města nakonec dorazil. Během sedmi měsíců ujel na kole 13 tisíc kilometrů a navštívil 15 států černého kontinentu. Povídání o tom, jak bolí zadek po půl roce na kole, o strachu ze tmy, kde v Africe hledat nejhezčí holky, jak chránit slony v Kongu, nebo jak se chytá slepice kolem jezírka s krokodýly.

Galerie Pragovka online
KDY: Nonstop
KDE: Web galerie
ZA KOLIK: Zdarma

Vysočanská Pragovka Gallery přichystala několik online výstav, které navíc doplní interaktivní 3D prezentace, kde si bude možné názorně prohlédnout jednotlivá díla. Fenomén ekologické úzkosti je tématem i názvem prvního letošního bloku výstav, sloužící umělcům nastupující generace, a umělecké „kuchyně“ The White Room, dedikované výstavám rezidentů Pragovky. Čekají vás čtyři zbrusu nové online výstavy.

Krásná sportovkyně: Jak se nalíčit na trénink
KDY: 18.30-19.30
KDE: Facebooková událost
ZA KOLIK: Zdarma

Proč nevypadat hezky i při sportování? Když se cítíte sebevědomě, i vaše výkony půjdou nahoru. Jak docílit, aby obličej po tréninku nepřipomínal malířskou paletu a abyste vypadala stále perfektně? Své rady a triky vám prozradí kosmetická redaktorka, blogerka a běžkyně Soňa Hrabec Kotulková, která i v cíli maratonu vypadala, jako by se právě rozeběhla. Přesvědčte se na vlastní oči a dejte už konečně vale rozmazaným rtěnkám i řasenkám!