Národní muzeum online: Labyrint informací a ráj tisku
KDY: Nonstop online, až do otevření muzeí
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Labyrint informací a ráj tisku je výstavou k 300. výročí vydání prvních česky psaných novin v Historické budově Národního muzea. Před třemi sty lety se staly tři důležité události. Wolfgangu Amadeu Mozartovi se narodil tatínek. Daniel Defoe vydal knihu o Robinsonu Crusovi, námořníkovi z Yorku. A v Praze vyšly první česky psané periodické noviny. To je dobrý důvod si toto výročí připomenout a uspořádat výstavu o novinách a časopisech.

Cvičení s fyzioterapeutem venku
KDY: Od 18.30
KDE: Alltraining, ZŠ Ústavní, Hlivická 1/400, Praha 8
ZA KOLIK: 200 Kč

Čekají vás cviky z vývojové kineziologie aplikované do tréninku, kondičně pojatého. Na každou lekci je potřeba se zvlášť přihlásit pomocí sms na 774 11 73 30. S sebou cvičící podložku.

Autokino Horní Počernice: Vlastníci
KDY: Od 21.15
KDE: Plocha u ZŠ Ratibořická, Horní Počernice, Praha 20
ZA KOLIK: Zdarma

V Horních Počernicích bylo otevřeno autokino s plátnem 16 x 9 metrů. Dnes večer promítá novou českou komedii Vlastníci. Vjezdné je zdarma. Funkční rádio podmínkou, případně alternativní řešení, jako mobilní telefony se sluchátky a externí reproduktorya podobně.

Výstava Cosmos Discovery
KDY: Do 30. 8., neděle až čtvrtek 10-19.30, pátek a sobota 10-22.30
KDE: Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: 300 Kč, zlevněné 100 až 250 Kč

Cosmos Discovery je zážitkovou výstavou pro celou rodinu, ale i pro odborníky a fanoušky kosmických letů. Návštěvníky provede historií od prvních letů až k současným a budoucím misím. Navíc nabízí i opravdové prožitky kosmonautů ať už v průchozím modulu stanice MIR, kokpitu raketoplánu nebo při výcviku astronautů v Cosmos Campu.