Adventní FOK bude letos online
KDY: Každou středu (2., 9., 16. a 23. prosince) od 18.15
KDE: YouTube kanál FOK
ZA KOLIK: Zdarma

Ti, kdo se už od jara naladili na živá hudební setkání FOK ON s dramaturgem Martinem Rudovským, nebudou ochuzeni o jejich pokračování. Opět se každou středu budou setkávat se zajímavými osobnostmi ze světa klasiky i hudebního zákulisí, a to vše ve vánočním duchu.
Program:
Středa 2. prosince
Varhany, varhaníci a varhanáři
Hosté: Jaroslav Tůma, Marek Vorlíček
Středa 9. prosince
Baroko v hlavní roli
Hosté: Martin Richard Macek, Richard Biegel, Jan Wolf
Středa 16. prosince
Kouzelná Rybovka
Hosté: Matěj Forman, Zdeněk Klauda
Středa 23. prosince
Rodinné muzicírování
Hosté: Lenka Pospíšilová, Anna-Marie Lahodová, Amálka K. Třebická

Autokino Strahov dnes: Havel
KDY: Od 18.30
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v dnešní době, kdy jsou klasické kinosály uzavřené, si filmoví fanoušci mohou užít projekce snímků na velkém plátně. Dnes: snímek Havel.
Film se zaměřuje na Havlův bouřlivý osobní životv dobách disidentských, kdy ještě nebyl zdaleka tak slavnou osobností. Už tenkrát ale kladl na první místo pravdu a bojoval za správnou věc. Zažil pronásledování, věznění a také milostné vztahy, čelil vlastním pochybám, ale stejně tak zažíval i humorné situace. V centru všeho je jeho pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou. Film čerpá z let 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestua proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film nabízí především vzrušující a málo známý příběh.

Albánie: Země plná příběhů
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 50 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek Kolem světa, které pořádá a uvádí Karel Wolf, dnes přednášía promítá Viktorie Hlaváčková. Ta se letos vydala na dvou a půl měsíční cestu po západním Balkánu. Po celou dobu se nedělo nic zvláštního, dokud nepřekročila albánskou hranici. Jako by v ten moment vešla do říše divů, začal se odehrávat jeden příběh za druhým. Během pěti týdnů objela celou zemi dokola částečně stopem, částečně přešla pěšky. Na pozadí fantastické horské krajiny se potýkala s nepřízní počasí, s pasteveckými psy i místní pohostinností, která leckdy přesáhla míru snesitelnosti…

Zemlinského kvarteto & Karel Dohnal
KDY: Od 19.30
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 99 Kč

Zemlinského kvarteto ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze uvádí pátý koncert v rámci koncertní série 4plus v roce 2020. Koncert se uskuteční formou online streamu. 
Program:
Josef Suk: Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“ op. 35a
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet f moll op. 95 Serioso
Osvaldo Golijov:Klarinetový kvintet
Účinkují:
Zemlinského kvarteto: František Souček – 1. housle, Petr Střížek – 2. housle, Petr Holman – viola, Vladimír Fortin – violoncello. Host: Karel Dohnal – klarinet.