Autokino Strahov dnes: Děda, postrach rodiny
KDY: Od 18.30
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v dnešní době, kdy jsou klasické kinosály uzavřené, si filmoví fanoušci mohou užít projekce snímků na velkém plátně. Autokino Strahov dnes promítá americkou komedii Děda, postrach rodiny. Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu.

Výstava připomínající život Karla Čapka
KDY: Nonstop
KDE: Webové stránky MČ Praha 10
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava „Karel Čapek 130“, která připomíná život slavného spisovatele spojeného s Prahou 10, je k vidění nově také online, a to i s komentářem autorky Kristiny Váňové. Na internetové stránky městské části byl umístěn kompletní obsah expozice, její jednotlivé části jsou doprovázené mluveným slovem autorky Váňové (ve formě podcastů). Texty navíc byly přeložené do angličtiny, němčiny a ruštiny. „To koresponduje se zájmem některých zahraničních měst, která se na nás obrátila přes Česká centra. Expozice se velmi pravděpodobně objeví také v dalších městech v tuzemsku,“ vysvětluje místostarosta Kašpar. 

Nový Zéland: S foťákem na druhý konec světa
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 50 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek, vyprávět bude fotograf, video tvůrcea vášnivý cestovatel Lukáš Vinš. Opustit zaběhlé koleje a jistoty, sbalit výbavu do Peak Design batohů a vyrazit do světa za zkušenostmi. Tak začalo půlroční putování po Novém Zélandu. Podívejte se na tuto zemi skrz hledáček fotoaparátu a očima video tvůrce s touhou zachytit krásy světa kolem nás.

Národní muzeum pro děti
KDY: Nonstop
KDE: Web muzea
ZA KOLIK: Zdarma

Děti, jsou papír a pastelky vašimi kamarády? Fantazii ani barevnosti se meze nekladou. Stáhněte si omalovánky ve třech tématických kategoriích. Mimo to vás čekají rovněž prohlídky výstav, tvoření, soutěže a zvídaví kamarádi Honzík s Fany.

Moje cesta k našim Němcům
KDY: 17-18.30
KDE: Facebookový profil Goetheova institutu
ZA KOLIK: Zdarma

Prezentace knihy „Moje cesta k našim Němcům. Deset českých perspektiv.“ a panelová diskuse s Kateřinou Tučkovou, Jiřím Padevětem a Erikem Tabery. Na základě předchozí řady přednášek v Mnichově ji sestavil Wolfgang Schwarz. Renomované české autorky a čeští autoři zde hovoří o svém osobním vztahu k někdejším sudetoněmeckým krajanům. Tři z nich jsou pozváni na online diskusi. Hovořit budou: vydavatel Wolfgang Schwarz, šéfredaktor Týdeník Respekt Erik Tabery, spisovatelka Katerina Tuckova a spisovatel a ředitel Nakladatelství Academia Jiří Padevět. Moderuje novinářka Bára Procházková.