Kolem světa: 484 km pěšky severskou tundrou
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 97 Kč

Kolem světa je cyklus cestovatelských přednášek, které uvádí Karel Wolf. Ten vás dnes večer zve na cestopisnou přednášku s projekcí o pouti cestovatele Jakuba Šolce pustou tundrou severního Švédska, s cílem nejen si užít jednu z posledních existujících divočin v Evropě, ale také najít sám sebe. Převážnou část cesty absolvoval po trase treku Kungsleden, jehož větší část se nachází za polárním kruhem. Chcete zjistit jaké to je být odkázaný pouze sám na sebe? Nebo vás zajímá, jaký je život s batohem na zádech? Přednášku ocení nejen milovníci drsné severské přírody, ale i vyznavači dálkových trailů. Promítá cestovatel Jakub Šolc. Odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy patnáct minut před projekcí. Pokud nestihnete živé vysílání, obdržíte odkaz na záznam přednášky. Promítá se prostřednictvím Zoomu. Připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“.

Dnes je tu další Slam Poetry
KDY: Od 18.30
KDE: Autokino Strahov, Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

Strahovské autokino pro vás dnes nemá připravený žádný kasovní trhák ani podmanivý undergroundový příběh. Pokud ale na Strahov přijedete, nudit se rozhodně nebudete. Naopak se budete bavit, až se bude auto otřásat. Je tu totiž další Slam Poetry. Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum, v pohodlí a sterilitě vlastních vozidel, se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout – stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovitosti soutěžícího nemilosrdně vypískat. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence? A body publika, přirozeně z okýnka… Vystoupí: Dr. Filipitch (mistr ČR 2017, slamer sentimentu), Tali (vítězka Crosslamu, osobitost sama), Lef L’Leviatan (dvakrát finalista MČR 2019), Krákor (vítězka Crosslamu, přerovská síla žánru), Emphatic (vichr rodem z Krkonošských hor), moderuje Anatol Svahilec (mistr ČR 2014, maskot žánru a pulzující recitátor).

Online taneční na Brumlovce: Samba
KDY: 18-19
KDE: Facebookový profil BB Centra
ZA KOLIK: Zdarma

"Pojďte si s námi zdarma zatančit pod vedením Lenky Nory Návorkové – několikanásobné mistryně ČR v latinskoamerických tancích a vítězkou televizní soutěže StarDance. Čeká vás celoroční taneční program, kde společně s námi protančíte střevíce. Každý měsíc jiný tanec," vzkazují lidé z BB Centra. "Tradiční sambový karneval v Riu de Janeiru se koná v únoru, a proto byla volba tance na tento měsíc jasná! Společně rozvlníme boky a energická hudba nás přesune na slunné pláže Brazílie. Nepropásněte únorovou sambu, která vás rozhodně zvedne ze židle," dodávají.

Altamira a pravěk ve Španělsku
KDY: 17-19
KDE: YouTube kanál Městská knihovna v Praze: zde
ZA KOLIK: Zdarma

Španělské umění dalo evropskému umění mnohé impulzy počínaje pravěkem a konče 20, stoletím. Počátky se hledajív jeskyni Altamira, objevené na sklonku 19. století. V tzv. frankokantaberské oblasti vznikly vrcholné projevy pravěkého malířství. Později se zformoval tzv. lovecký styl středomoří v oblasti španělského Levantu. Neopomenutelné jsou i architektonické projevy pravěku, rozptýlené téměř po celém území dnešního Španělska. Přednáší: prof. PhDr Pavel Štěpánek, Ph.D., Univerzita Palackého, Olomouc, emer. prof.

Čas od času: O streetworku s Jiřinou Šiklovou
KDY: 19-20
KDE: Zde
ZA KOLIK: Zdarma

Jak změnit mentální nastavení většinové společnosti vůči lidem sociálně vyloučeným nebo jinak zranitelným? To je jedna z otázek pro první dámu české sociologie a někdejší disidentku, v sedmdesátých letech sociální pracovnici, později iniciátorku založení katedry sociální práce na FF UK. Neústupná bojovnice proti předsudkům a nepochopení Jiřina Šiklová bude hostem prvního diskusního setkání z cyklu Čas od času, jehož motto zní S odvahou k porozumění a který rámuje pohledy a nadhledy osobností spojených se sociální prací. Moderuje Adéla Paulík Lichková.