Cestovatelský večer: Zapomenutý svět Venezuely
KDY: Od 17.30
KDE: Brumlovka (Vinárna Sommellerie, budova Filadelfie, Želetavská 1525/1), Praha 4
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Přijďte si poslechnout zajímavé povídání cestovatele Karla Wolfa o místech ve Venezuele, kde v postcovidové době není ani stopy po evropských cestovatelích. Díky tomu tak měl s partou přátel možnost užít si pohostinnosti indiánských kmenů Pemón a Warao nebo obdivovat divokou přírodu stolových hor a delty řeky Orinoko. Na své cestě navštívil nejvyšší vodopád světa Salto Angel, bažiny Los Llanos, kde se hemžili krokodýli, piraně a kapybary. Stolová hora Roraima zase skupině ukázala ojedinělý svět masožravých rostlin, jeskyní a vodopádů. Zapomenutý svět Venezuely prostě stále existuje!

Hokej: Slavia - Prostějov
KDY: Od 18
KDE: Zimní stadion Eden, Vladivostocká, Praha 10
ZA KOLIK: 50-150 Kč

Tři zápasy v roce 2023 a tři vítězství! Hokejisté Slavie se odrážejí k lepším výsledkům a stoupají tabulkou druhé nejvyšší soutěže. Přidají čtvrtou letošní výhru? Proti bude soupeř z Prostějova.

Švandovo divadlo: Cry Baby Cry
KDY: Od 19
KDE: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Od 380 Kč

Komedie o tom, jak pět žen hledá návod na štěstí… Pět žen se v dnes populárním kurzu life coachingu pokusí zjistit, jak by měly změnit svůj život. Může nás ale vůbec někdo naučit, jak žít a jak být šťastný? To je otázka. "Náš divadelně zrychlený kurz pod vedením kouče Michala Dlouhého nebo Tomáše Petříka se o to pokusí. Změnit svůj život přijdou Klára Cibulková, Réka Derzsi/Eva Vrbková, Kristýna Frejová, Marie Štípková/Petra Hřebíčková a Blanka Popková, pod režijním dohledem Martiny Krátké," zvou lidé z divadla.

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz plný novinek pro děti i rodiče
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Světla vyprávějí
KDY: Od 4. listopadu denně 16-21
KDE: Žluté lázně, Podolské nábřeží, 3, Praha 5
ZA KOLIK: Od 150 Kč

Vánoční příběh světel ve Žlutých lázních bude rozzářen více než 400 000 LED světýlky a nabídne interaktivní program světelných 3D soch s atributy Vánoc i Prahy. Vstupte do vyzdobeného světelného parku a otevřete první kapitolu svého vánočního příběhu plného zářivých světýlek, ozdob, radosti, lásky a výjimečných okamžiků. Nechte se ve Žlutých lázních okouzlit podmanivou světelnou výzdobou a prožijete tu pravou sváteční atmosféru.