Tóny Chodovské tvrze: Gabriela Beňačková a Jakub Pustina
KDY: Od 20
KDE: Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4
ZA KOLIK: 295–590Kč

Jubilejní 20. ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze zve na hvězdy klasiky.  Koncert se koná na nádvoří Chodovské tvrze, v případě nepřízně počasí se akce přesouvá do vnitřních prostor KC Zahrada. Účinkují: Gabriela Beňačková (soprán), Jakub Pustina (tenor), Marta Vašková (piano).

Metalový večírek u Brouka
KDY: Od 20
KDE: Hospoda Brouk, Vltavská 22, Praha 5
ZA KOLIK: Od 490 Kč

Fanoušci deathmetalové muziky, pozor! Tenhle večírek bude stát za to! U Brouka totiž vystoupí brazilští Nervochaos a italští Violentor.

KinoBus Kbely
KDY: Od 10. do 13. července od 21.30
KDE: Centrální park Kbely, Žacléřská, Praha 9
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

Po šesti letech do Kbel opět zavítá kinobus. Těšte se na chutné občerstvení a večerní promítání:
Pondělí: SuperBlb
Úterý: Invalida
Středa: Střídavka
Čtvrtek: Kdyby radši hořelo

Sto let je jen začátek: Český rozhlas 1923–2023
KDY: Do 31. prosince, denně kromě pondělí 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7
ZA KOLIK: Od 60 Kč, dospělí 280 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz 
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.