Komentovaná prohlídka World Press Photo
KDY: 17-19
KDE: Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1, Praha 1
ZA KOLIK: Vstupné na radnici od 150 Kč

Komentovaná prohlídka výstavy s fotografem Danem Maternou, manažerkou výstavy v Praze Michaelou Kindlovou a Annou Vackovou z Czech Phota.

Grindový večírek na strahovské Sedmičce
KDY: 19-22
KDE: Klub 007 Strahov, Chaloupeckého 1903, Blok 7, Praha 6
ZA KOLIK: 150 Kč

Fanoušci extrémní grindové muziky zaplakali nad zrušeným vystoupením finských Feastem, ale pořádající L´inphantile Collective k původně avizovaným lokálním supportům Onanizer a Insistent přidal další grindery Impulsealer, a rázem je z toho jedna z nejočekávanějších červnových akcí.

Folklorní večírek vol. 3
KDY: 19-22
KDE: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Slyšeli jste někdy na živo českou lidovou písničku? Máte termín folklor spojený s takzvaným „šroubováním žárovek“ nebo s dechovkou? Nebo jsou vám naopak slova populární chodské písně „Žádnej neví, co sou Domažlice“ důvěrně známá? Ať tak či tak, přijďte si udělat obrázek, jak to hraje Dudácké muzice Praštěnka – jediné pražské dudácké muzice, která pro vás připravila ve spolupráci se Studentská Hybernská další Folklorní večírek - tentokrát už třetí. Můžete se těšit na známé i méně známe hity z Chodska a jižních Čech a velký parket pod širým nebem.

Benefiční běh Pro Zátoku nosatých opic
KDY: 13-17
KDE: Divoká Šárka, Praha 6
ZA KOLIK: Startovné dobrovolné

Benefiční běh Zátoky nosatých opic ve spolupráci s Koalicí proti palmovému oleji si klade za cíl podpořit ochranu deštného pralesa v Indonésii. Startovné každého závodníka poputuje na podporu úsilí organizace Zátoky nosatých opic, která aktivně přispívá k ochraně opic kahau nosatých a k záchraně ekosystému v Balikpapanském zálivu v Indonésii. Každý účastník podopří ochranu deštného pralesa, který je domovem celé řady jedinečných živočišných druhů. Ty jsou však kriticky ohroženy a hrozí jim bezprostřední zánik, kvůli neuváženému jednání nás lidí. Tím je rozsáhlá expanze průmyslu a zejména pak zakládání plantáží palmy olejné, se kterým je spojené odlesňování a pytláctví. Cílem Zátoky je dělat takové kroky, aby těmto aktivitám zabránila.