Švandovo divadlo: Den otevřených dveří
KDY: 14-18
KDE: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Zdarma

V sezóně 2021/2022 Švandovo divadlo oslaví 140. let od svého vzniku. "A my to od prvního dne hodláme slavit spolu s Vámi! Během našeho již tradičního Dne otevřených dveří Vás seznámíme nejen s naší bohatou minulostí a se současnou podobou Švandova divadla, ale představíme Vám i naše výhledy do blízké budoucnosti! Připravili jsme pro vás bohatý program. Prohlídky divadla pod vedením členů našeho hereckého souboru; dozvíte se nejen něco o historii našeho divadla, ale též o jednotlivých profesích a zákulisním dění. Dostanete se do míst, kam při běžné návštěvě diváci nemají přístup," zvou lidé z divadla.

Národní muzeum: Sluneční králové
KDY: Denně do konce září
KDE: Národní muzeum, Václavské náměstí 69, Praha 1
ZA KOLIK: 50-300 Kč
Výstava Sluneční králové je výjimečným mezinárodním projektem, který dokumentuje největší archeologické objevy českých egyptologů spjaté s výzkumem egyptského Abúsíru, starověkého královského pohřebiště sousedícího na severu s Gízou a na jihu se Sakkárou. Vstup na tuto výstavu je možný pouze s předem zakoupenou online vstupenkou na konkrétní den a čas. Vstupenky není možné zakoupit na pokladně.

Krucipüsk v Ledárnách
KDY: Od 20, areál otevřený od 17
KDE: Ledárny Braník, U Ledáren, Praha 4
ZA KOLIK: Na místě 450 Kč

Oblíbená rocková kapela Krucipüsk se představí na Lucerna Music Bar Open Air v Ledárnách Braník. Tento koncert si rozhodně nenechte ujít! Koncertní areál letos vznikl hned vedle historické budovy Branických Ledáren. Návštěvníci si užijí pohodovou letní atmosféru, vedle skvělé muziky i spoustu dobrého jídla a pití.

Auto/letní kino Strahov: Zátopek & Zhoubné zlo
KDY: Od 20.00 a od 22.20
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil, 120 Kč venkovní sezení

Strahovské kino dnes nabízí dvojitou filmovou dávku. Nejprve od 20 hodin nový český životopisný film o fenomenálním běžci Emilu Zátopkovi a Zhoubné zlo, horor o dívence, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd.