Vasilův Rubáš: Koncert v Radotíně
KDY: Od 19
KDE: Kulturně-komunitní centrum Koruna, náměstí Osvoboditelů 44,

Známá pražská kapela předvede chytlavé melodie, nápadité a vtipné texty plné originálních spojení, obrazů či asociací. Folk-reggae-punkové duo Vasilův Rubáš ve čtvrtek 31. srpna zavítá do Kulturně komunitního centra Koruna v pražském Radotíně. Návštěvníky rozparádí nejen unikátním mixem skvělé hudby, ale i svým humorem a neuvěřitelným proudem energie. Posluchače navíc zaručeně dostanou nejen svou hravostí, střídmou instrumentací se zemitým zpěvem, ale i svou otevřeností, ironií a sarkasmem. Dokážou nadchnout nejen příznivce folku, ale zcela jistě i fanoušky ostřejšího punku. Kapela Vasilův Rubáš začala vystupovat na pražské scéně v roce 2003 a v současné době patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů. Inklinuje k široké škále stylů, od folku až po punk. Filip "Vasilděda" Novák je autorem převážné většiny písní, a kromě zpěvu hraje na akordeon a akustickou kytaru. Petr "Ruby" Rubáš kromě zpěvu ovládá tradiční africký buben djembe.

Mucha a Ty syčáci před Crossem
KDY: 18.30-22
KDE:
Cross club, Plynární 23, Praha 7
ZA KOLIK: Od 300 Kč

Konec léta venku před Crossem přinese krom žloutnoucího listí i dvojitou porci poctivé hudby z Brna. Ve čtvrtek 31. srpna si venkovní plac v srdci Holešovic vezmou do parády Mucha s kapelou a nestárnoucí Petr Váša a jeho Ty Syčáci. Dvě kapely = dva plnohodnotné koncerty pěkně na čerstvym vzduchu. Muchu někdo miluje a někdo nenávidí. A někomu je to dokonce uplně jedno! Neni se čemu divit. Ironický texty a punkovej drive nesedne všem. Miluješ jí? Tak doraž! Nemiluješ ji? Tak nedoraž! "Brněnská alternativa" je fenomén a Petr Váša a Ty Syčáci jsou jeho osobytí zástupci. S neuvěřitelnpou lehkostí pulzují slova i nádherné melodie, myšlenky i poselství o přátelství skrz hudbu. Jak se sebou, tak se světem!

KinoBus na Zličíně
KDY: Od 28. do 31. srpna od 20.30
KDE: Park Na Prameništi (zastávka MHD Halenkovská), Praha 5
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

Pondělí: Top Gun - Maverick
Úterý: Kocour v botách - Poslední přání
Středa: Dobrý šéf
Čtvrtek: Ostrov

7krát3 & Live band
KDY: Od 19.45 (otevřeno od 17)
KDE: Občanská plovárna, U Plovárny 1, Praha 1
ZA KOLIK: 00 Kč

Český hudebník, zpěvák, producent a rapper 7krát3 se spolu s kapelou chystá na Plovárnu! Po vyprodané Střeše Radost jde o unikátní možnost vidět 7krát3 s live bandem v létě v Praze a jako special guest se představí Orion! Víc takových šancí, navíc s hostem, nebude, tak tuhle nepromeškejte.

Sto let je jen začátek: Český rozhlas 1923–2023
KDY: Do 31. prosince, denně kromě pondělí 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7
ZA KOLIK: Od 60 Kč, dospělí 280 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz 
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Czech Nature Photo v Troji
KDY: Do 1. října denně 9-19
KDE: Botanická zahrada, Trojská 800, Praha 7
ZA KOLIK: Od 95 Kč, dospělí 180 Kč

Výstava nabídne výběr 32 nejlepších i oceněných fotografií zkušených českých a slovenských fotografů a 12 snímků z juniorské kategorie, jimž se podařilo zachytit jedinečnost rostlin, hub a volné přírody napříč ročníky prestižní soutěže Czech Nature Photo, jejímž cílem je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochrany přírody, která nenávratně mizí. „Lidé chrání, co znají.“ Takové je motto Czech Nature Photo a Botanická zahrada Praha se s ním ztotožňuje. V rámci výstavy i prohlídky expozic botanické zahrady se i vy můžete přesvědčit, že ochrana přírody má smysl.