Prague Open Air: Monkey Business
KDY: Od 19.45 (areál od 17)
KDE: Ledárny Braník, Ledařská 8, Praha 4
ZA KOLIK: 650 Kč

Funkoví a nezastavitelní Monkey Business předvedou svou show pod širým nebem v Ledárnách Braník. Přijďte si ji užít s nimi!

KinoBus Horní Měcholupy
KDY: Od 24. do 27. července od 21.15
KDE: Areál SK Horní Měcholupy, roh ulic Hornoměcholupská a U Golfu, Praha 10
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

Pondělí: Hádkovi
Úterý: Top Gun - Maverick
Středa: Mimořádná událost
Čtvrtek: Kdyby radši hořelo

Chilli fest
KDY: Od 24. do 30. července
KDE: Počernický pivovar, Národních hrdinů 3, Praha 9

"Jsi milovník chilli co rád zkouší a ochutnává nové věci? Tak to si nesmíš nechat ujít nejpálivější týden v Počernickém pivovaru!! Nejen, že náš šéfkuchař dává dohromady speciální chilli menu, ale připravujeme pro tebe i pálivé drinky! Máš se na co těšit a my zas na tebe! Pivu a chilli zdar," zvou pořadatelé akce.

Sto let je jen začátek: Český rozhlas 1923–2023
KDY: Do 31. prosince, denně kromě pondělí 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7
ZA KOLIK: Od 60 Kč, dospělí 280 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz 
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Czech Nature Photo v Troji
KDY: Do 1. října denně 9-19
KDE: Botanická zahrada, Trojská 800, Praha 7
ZA KOLIK: Od 95 Kč, dospělí 180 Kč

Výstava nabídne výběr 32 nejlepších i oceněných fotografií zkušených českých a slovenských fotografů a 12 snímků z juniorské kategorie, jimž se podařilo zachytit jedinečnost rostlin, hub a volné přírody napříč ročníky prestižní soutěže Czech Nature Photo, jejímž cílem je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochrany přírody, která nenávratně mizí. „Lidé chrání, co znají.“ Takové je motto Czech Nature Photo a Botanická zahrada Praha se s ním ztotožňuje. V rámci výstavy i prohlídky expozic botanické zahrady se i vy můžete přesvědčit, že ochrana přírody má smysl.