Kolem světa: Tři roky v Saúdské Arábii
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 50 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek Kolem světa. Pořádá a uvádí Karel Wolf, dnes přednáší a promítá Markéta Kutilová. Přenesete se za mediální obraz kontroverzního pouštního království a odhalíte jeho skutečné zajímavosti. Biolog a cestovatel Lukáš Synek strávil v Saúdské Arábii pár let výzkumem na univerzitě Kaust a intenzivním cestováním, kdy prozkoumal většinu země: dunové pouště, skalní města, barevné sopky, starobylé pevnosti, monumentální nabatejské hrobky nebo korálové útesy. Nevěřili byste, jak zelené je Asirské pohoří na jihozápadě země s cypřišovými lesy, potoky a tlupami paviánů.
Užasnete nad nesčetnými petroglyfy pravěkých umělců. Odměnou za překonávání stovek kilometrů a navigování off-road byly příjemné noci při ohni pod souhvěz-dím Orionu, kdy pak cestovatele ráno budilo vrkání hrdliček a frkání velbloudů. Proberete pověstnou pohostinnost Arabů, jejich vztah ke gastarbajtrům i postoj k současným změnám. A jak zvládla život v Arábii manželka Alenaa dva chlapečkové? Po desítkách let začala Saúdská Arábie vydávat turistická víza, dobrodružství čeká…

Poznejte Živou knihovnu online
KDY: 15.30-18
KDE: Facebooková událost nebo registrační formulář
ZA KOLIK: Zdarma

Máte jedinečnou příležitost zažít Živou knihovnu, ať už jste odkudkoliv – online z pohodlí vašeho domova a od obrazovky počítače.
„V naší knihovně se nepůjčují knížky, ale lidé z různých menšin s nějakým zajímavým příběhem. Setkej se s někým, koho bys v běžném životě pravděpodobně nepotkal/a nebo s kým bys z různých důvodů nechtěl/a nebo neměl/a možnost mluvit. Prozkoumej s Amnesty International lidská práva a život lidí z menšin, kteří se potýkají s mnoha předsudky. Mezi našimi „živými knížkami“ jsou například cizinci, lidé bez domova, uprchlíci, Romové, hendikepovaní, LGBT+ a jiní lidé,“ zvou pořadatelé akce. Workshop je určen pro žáky a studenty základnícha středních škole ve věku od 12 do 19 let. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Koncert Matyáše Nováka pro spolek Prader-Willi 
KDY: Od 20
KDE: Facebooková událost
ZA KOLIK: Na dobrý účel můžete přispět v libovolné výši

Mladý a talentovaný pianista Matyáš Novák zahraje na recitálu pro spolek Prader-Willi velmi atraktivní program. Podívejte se v bezpečí domova na tento jedinečný živý koncert a můžete u toho přispět i na dobrou věc. V programu uslyšíte skladby od Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Josefa Suka, Bedřicha Smetany a dalších.

Online jóga pro každého
KDY: 18-19
KDE: Facebookový profil BB Centra
ZA KOLIK: Zdarma

Zacvičte si zdarma jógu pod vedením nadšené instruktorky Daniely Bacíkové. Cvičí se vždy ve čtvrtek a lekce jsou vhodné pro začátečníkyi pokročilé všech věkových kategorií.

Autokino Strahov dnes: Tenet
KDY: Od 18.30
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v dnešní době, kdy jsou klasické kinosály uzavřené, si filmoví fanoušci mohou užít projekce zajímavých snímků na velkém plátně. Dnes se můžete podívat na americký snímek Tenet. Hlavní zbraní hrdiny tohoto akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo – Tenet. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je člověk zná.