Komentovaná prohlídka výstavy Lidová víra
KDY: Od 17
KDE: Národopisné muzeum, Kinského zahrada 98, Praha 5
ZA KOLIK: 30 Kč + cena běžné vstupenky

Přijďte se blíže seznámit s duchovním životem našich předků. Zaměříte se zejména na myšlenkový svět venkovanů 18. a 19. století, který se v mnoha ohledech lišil od oficiální církví prezentované věrouky. Výstava ukazuje, jak se tyto představy projevovaly v pověstech a rituálech, ve výtvarném umění i v běžných předmětech denního užití. Výstavou vás provedou její autoři, Daniela Záveská, Helena Medřická a Jiří Smlsal.

Svět pohádek Boženy Němcové v Kotvě
KDY: 
Denně 9-21
KDE: 
Obchodní dům Kotva (4. patro), náměstí Republiky 656/8, Praha 1
ZA KOLIK: 
Od 99 Kč, dospělí od 249 Kč

V prostorách obchodního domu Kotva můžete navštívit jedinečnou interaktivní výstavu Svět pohádek Boženy Němcové. Dozvíte se, jaký byl její život, kde všude cestovala a jaká byla její tvorba. Těšit se můžete na jednotlivá pohádková prostředí, ve kterých zažijete svůj příběh a pořídíte si vlastní originální fotografie na památku. Převtělíte se do role slavné spisovatelky a vytvoříte si pohádku s vlastním koncem nebo se na chvilku zastavíte a poslechnete si některé z báchorek Boženy Němcově čtené známými českými osobnostmi. A protože jedním z typických znaků pro pohádky Boženy Němcové jsou sny, které se mění ve skutečnost, i vy nám na výstavě můžete dát do Schránky snů ten svůj a třeba zrovna vám bude splněn. Na výstavě dále uvidíte více než 50 kostýmů z pohádek zfilmovaných na námět pohádek Boženy Němcové, které na sobě měli například Jan Werich, Vlasta Burian, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Marta Issová, Vojtěch Dyk nebo Ondřej Vetchý.

Autokino Strahov: Duna
KDY: Od 19.00
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají?

Kolem světa: Alpe Adria Trail - pěšky za 28 dní
KDY: Od 20
KDE: Po zaplacení přes SMS ticket obržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 99 Kč

Kolem světa je cyklus online cestovatelských přednášek… Turistická značená trasa vedoucí od stanice lanovky nejvyšší hory Rakouska dále přes alpská údolí a vrcholy směrem na jih. Prochází Slovinskem podél řeky Soča, kopíruje slovinsko-italské hranice a končí u Jaderského moře v malebném italském městečku Muggia. Trasa vede krajinou tak, aby na konci dne bylo vždy možné se někde najíst a přespat. Tedy lze cestovat relativně nalehko. Na trasu se lze na mnoha místech napojit či ji opustit. Promítá cestovatelka Monika Poláková.

Australští akrobaté přivezou špičkovou cirkusovou show
KDY: 17.-20. listopadu od 19.30
KDE: 
Jatka78 (Velká scéna), Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
ZA KOLIK: 
550-890 Kč zde

Holešovická Jatka78 budou hostit slavné akrobaty Gravity & Other Myths z Austrálie. Cenami ověnčená, hravá a ničím nepřikrášlená podívaná A Simple Space připraví pražským divákům porci špičkového světového nového cirkusu. Kromě adrenalinových výkonů sedmi protagonistů a živé hudby se mohou těšit i na atypicky uspořádané hlediště. Čerství vítězové mezinárodních cirkusových cen (ICA) se v Praze zastaví na své evropské šňůře od 17. do 20. listopadu.

Trautenberk a De Bill Heads v LMB
KDY: Od 20 (bar otevřen od 19)
KDE: Lucerna Music bar, Vodičkova 36, Praha 1
ZA KOLIK: 540 Kč

Náhradní termín za 19. listopadu loňského roku, vstupenky zůstávají v platnosti. Trautenberk oslaví 10. narozeniny v Lucerna Music Baru v rámci své podzimní Deset let v revíru tour. Koncert byl vzhledem k aktuální situaci přeložen z Velkého sálu Lucerny. Fanouškům, kteří si již vstupenky zakoupili, budou na akci samozřejmě platit i nadále. Jako dárek se budou všichni moci těšit na speciální playlist z průřezu dosavadního působení tohoto nezapomenutelného tělesa v českém rybníku včetně úplně nových pecek z připravované desky. Jako hosta si kapela pozvala partičku De Bill Heads.

Síla mého hlasu
KDY: 18-19.30
KDE: Přihlášky zde
ZA KOLIK: Zdarma

Online akce k výročí sametové revoluce. Pořádá HWPL - nevládní, apolitická a nenáboženská nevládní organizace s cílem dosáhnout světového míru a zastavení válek. "Letos slavíme 32. výročí Sametové revoluce, která byla důležitým zlomem v dějinách české a slovenské země, a to díky odvaze lidu Československa v boji za svobodu. Tím byla prokázána síla hlasu občanů. Nejen abychom připomněli tuto významnou část historie českého a slovenského národa, rádi bychom zdůraznili důležitou úlohu každého občana společnosti. Tím, že ukážeme, jak silný je hlas občanů, jakmile se shromáždí, jak tomu bylo během sametové revoluce v roce 1989," říkají pořadatelé. Připravovaný program akce se skládá z projevů osobností, z různých oblastí společnosti, zaměřených na témata role občanů, síly jejich hlasu a významu hodnotové výchovy při ochraně a rozvoji demokracie. Dále také svědectví účastníků sametové revoluce, a mnoho dalšího.