Autokino Strahov dnes:  Meky
KDY: Od 18.30
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v dnešní době, kdy jsou klasické kinosály uzavřené, si filmoví fanoušci mohou užít projekce zajímavých snímků na velkém plátně. Autokino Strahov dnes promítá dokumentární film Meky. Miro Žbirka, jeho jménoa hity znají skoro všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Energický filmový portrét Meky představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeněa upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem. Žbirkovu zpověď doplňují současné záběry koncertu v Londýně i rozsáhlý archivní materiál. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.

Další program:

Pátek 13. 11. 16.45 Princezna zakletá v čase, 18.30 Chlast.

Sobota 14. 11. 16.45 Křupaví mazlíčci, 18.30 Šarlatán.

Neděle 15. 11. 16.45 Princova cesta, 18.30 Bábovky.

Pondělí 16. 11. 18.30 Havel.

Úterý 17. 11. 18.30 Corpus Christi.

Středa 18. 11. 18.30 Děda postrach rodiny.

Kolem světa: Léto na Sibiři
KDY: 20-22
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 50 Kč

Kolem světa je cyklus cestovatelských přednášek, které pořádá a uvádí Karel Wolf. Tu dnešní přednáší a promítá Jakub Venglář, který láká zájemce:
Na Sibiř se většinou nejezdilo za odměnu. K pochopení logiky všech starých ruských tyranů stačí strávit pár dní v nekonečném březovém lese ve společnosti stejně nekonečných hejn komárů… Jenže za tím lesem, v srdci nádherných hor se schovávají komunitní radonové lázně, kde najdete lék na všechny choroby světa. A když na něco náhodou nemají pramen, pak si vás vezmou do péče sibiřské šamanky a to teprve bude jízda.

Online jóga pro každého
KDY: 18-19
KDE: Facebookový profil BB Centra
ZA KOLIK: Zdarma

Zacvičte si zdarma jógu pod vedením nadšené instruktorky Daniely Bacíkové. Cvičí se vždy ve čtvrtek a lekce jsou vhodné pro začátečníkyi pokročilé všech věkových kategorií.

Případ pro sociálku: Ňun & Ví
KDY: Od 20.00
KDE: Facebookový profil Venuše ve Švehlovce
ZA KOLIK: Zdarma, lze přispět na dobré účely přes www.donio.cz

Žižkovská scéna Venuše ve Švehlovce uvádí šestý ročník festivalu sociálního umění, v online podobě. Dnes vystoupí Ňun & Ví – Oizoioi. Jde o dokumentární podcast stejnojmenné autorské inscenace. Mají asijské rysy, ale české pasy, aneb když se dvě kultury sváří v jednom těle. Oizoioi (dříve A odkud jste doopravdy?) je humorná, dokumentární divadelní hra o tom, jak se vnímají dvě příslušnice druhé generace vietnamských imigrantů v České republice, Hong Nhung Dang(ová) a Huyen Vi Tran(ová).