Při procházce nezapomeňte navštívit zdejší městské muzeum, které Vám nabízí možnost seznámit se s tradiční domáckou výrobou skla. Součástí expozice je i průřez tvorby světově proslulých sklářů, Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové. Jejich díla se vystavují po celém světě a jsou umístěna ve sbírkách nejvýznamnějších světových galerií.

Čtěte také: Za křehkou krásou do muzea, za vybroušenou chutí do pivovaru

Jestli do Železného Brodu dorazíte až třetí víkend v září, nenechte si ujít Skleněné městečko – městské slavnosti sklářského řemesla. Těšit se můžete na sklářské dílny, skleněný veletrh či sklářské semináře doplněné o bohatý kulturní program. Že se jedná o akci povedenou, svědčí fakt, že letošní ročník je již šestým v pořadí.

My máme před sebou ale ještě další cíle, které musíme navštívit, a proto necháváme město Železný Brod za zády a uháníme údolím řeky Jizery na Malou Skálu, kouzelného kouta Českého ráje a oblíbeného místa českých herců a umělců. Nad Malou Skálou se tyčí skalní hrad Vranov, ze kterého je krásný výhled na celé údolí Jizery a skalní masiv Suchých skal.

Nám po výstupu na hrad vyprahlo, proto dychtíme po osvěžujícím pivu z pivovaru v Malém Rohozci. Po náročném dni plném poznání si zde můžete odpočinout v příjemném prostředí historického areálu rohozeckého pivovaru u sklenice místního výborného piva, které se vaří podle původní receptury z tuzemských surovin a pivovar k jeho výrobě používá vodu z vlastních pramenů. Pivovar a výrobu piva je možné si po domluvě prohlédnout.