Do české metropole přijíždí už popáté. Naposledy zazpíval ve vysočanské O2 areně v listopadu 2015 a doprovodil ho Český národní symfonický orchestr a jeho tehdejší repertoár obsahoval klasické árie z nejslavnějších italských i světových oper i skladby úzce spjaté s atmosférou Vánoc. Po boku Bocelliho vystupovali sopranistka Maria Aleida a kytarové duo CARisMA.

Zásadní skladba

Největší hit nevidomého operního pěvce je Con Te Partirò, který nahrál i v anglickém jazyce. Poprvé jej představil v roce 1995 na Festivalu italské písně. Druhá verze skladby pod názvem Time to Say Goodbye je zpívána částečně v angličtině, poprvé ji zazpíval v roce 1996 společně s anglickou sopranistkou Sarah Brightman a zaznamenala velký úspěch napříč Evropou.

Osmapadesátiletý Andrea Bocelli patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější interprety současnosti. Na hudební scéně se pohybuje více než dvacet let. Jeho tvorba kolísá mezi romantickým popem a klasickými áriemi. Jako většina úspěšných umělců má i své odpůrce. Ti tvrdí, že za jeho úspěchem stojí pouze masivní marketing, protože stále dokola vydává jen výběrové desky a velký hit má vlastně pouze jediný.

Naopak kolegyně z popového světa Céline Dion si myslí, že: „Kdyby Bůh měl hlas, byl by to hlas Andrea Bocelliho.“

Spolupráce s Sheerenem

Před Vánocemi Bocelli spolupracoval s písničkářem Edem Sheerenem. Společně znovu natočili Sheerenův hit Perfect, který tentokrát získal přídomek Symphony právě kvůli spolupráci s operním pěvcem. Italsky v ní nezpívá jen tenor, ale i samotný písničkář.