Tanečníci z Buenos Aires přivezou stejnojmenné představení, jehož choreografie odráží svůdné vášně mezi mužem a ženou.Vjejich podání už tanec přestává být společenskou zábavou, ale stává se řečí temperamentních těl. Špičkoví argentinští umělci, tanečníci a muzikanti, chystají moderní taneční show, která se ve světlech reflektorů pokusí oživit tradici vášnivého tance vyjadřujícího celé spektrum emocí a skrytých tužeb.

Soubor tanečními scénami vyjádří různé příběhy na téma lásky. V jejich krocích a pohybech by se měly odrazit dobré i špatné stránky lidské povahy, jakými jsou nevěra, zklamání nebo smutek, ale i radost, něha nebo láska ve všech podobách. V úvodu se vystoupení zaměří na vylíčení původu tanga, které se zrodilo na ulici mezi opilci a prostitutkami. Ti v tanci kdysi nalézali únik z nuzného života a osamělosti.

V další části potom tanečníci odvypráví báseň s lechtivými erotickými prvky. To vše za doprovodu živé hudby, při níž mimo jiné zazní skladby nejznámějšího argentinského skladatele tang a milong Ástora Piazzolly. Gustava Russoa předchází pověst umělce, který si doma vydobyl jméno národního hrdiny za to, že po světě reprezentuje nejvlastnější argentinský tanec.

S Tangem Seducción již obrazil Spojené státy, Brazílii, Turecko a celou řadu evropských zemí. Nyní přichá i k nám. „Tango je jako věčný plamen. Plamen, který se rodí z intimního vztahu mezi tanečníky, z věčné a nekontrolovatelné vášně mezi mužem a ženou. Je to plamen, z něhož se v tangu rodí pokušení,“ vyznává se Russo z obdivu k tanci svého srdce. V Česku Tango Seducción zatančí pouze jeden večer a to v úterý od 20.00 na pódiu pražského divadla Hybernia.