Průkopnická chvíle měla nastat již vloni v rámci tanečního festivalu Prague Dance Championship, kvůli pandemii však byla akce nejprve odložena a následně převedena do online prostředí. Světový pohár bude mít velmi prestižní úroveň, protože účastníkům umožní kvalifikovat se na mistrovství světa v Jižní Koreji. Soutěž organizuje Czech Para Dance Sport a podpořila ji Národní sportovní agentura, která ji zařadila mezi významné sportovní akce zdravotně postižených sportovců.

„Nejvíce se v této podivné době činili ti, kdo nejsou zvyklí se vzdávat. Český tanec na vozíku se zrodil v podstatě z ničeho v průběhu posledních dvou let. Zatímco předtím se této disciplíně věnovaly jednotky párů a spíše neorganizovaně, dnes jich máme v Česku několik desítek a účastní se lekcí, seminářů i soutěží,“ říká Vítězslav Rázek, manažer soutěže Prague Para Dance Championship.

Dorazili tanečníci z celého světa

Do metropole se sjely taneční páry ze Spojených států amerických, Hong Kongu, Filipín, Slovenska a mnoha dalších zemí. Největší lákadlo pro diváky slibuje účast trojnásobného mistra světa. České barvy budou reprezentovat páry ze Školy tance pro všechny a Sportovního klubu vozíčkářů Praha, dvou pražských škol, které se tanci na vozíku věnují.

Taneční víkend začal v sobotu v 10.30 a vyvrcholí nedělním galavečerem v 19.00, v rámci nějž se představí vítězové všech kategorií a proběhne také mistrovství ČR profesionálů v latinsko-amerických tancích. Vstup na všechny soutěže je zdarma. Na závěrečný galavečer pak vstupenky stojí od 200 korun a zakoupit se dají na www.pragueparadance.cz.