Festival Léto na zámku, který je součástí programu Středočeského kulturního léta, začíná ve čtvrtek novocirkusovým představením Losers Cirque Company. Páteční večer pak patří koncertu k 65. výročí založení muzea. Vystoupí Voices nabízející rozmanité hudební zážitky: ať už půjde o funk, pop, r’n’b, soul, swing – nebo třeba rockové balady. Další koncert se uskuteční v neděli, kdy vystoupí N.O.H.A., jež přiveze zážitky ve stylu drum and bass a world music. Ani sobotní večer však nezůstane bez programu: bude patřit divadelnímu představení, když Divadlo Na Fidlovačce přijede s komedií Famílie. Divadlem se také festivalová nabídka pro dospělé diváky završí, a to v úterý 28. června – tehdy se do Roztok vrátí Divadlo Antonína Dvořáka Příbram se svým představením Limonádový Joe. Ceny vstupenek jsou u jednotlivých představení různé; pohybují se v rozpětí od 100 do 350 Kč.

Dvě setkání s divadelníky nabídnou také odpolední programy pro děti. Ty však začínají v pátek od 15. hodiny programem Den v letní vile, který malým návštěvníkům přiblíží expozici Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt. Konkrétně lze zažít kuličkový turnaj, práci v tvůrčích dílnách, speciální prohlídky, ale i výuku charlestonu. Další doprovodný program podobného ražení se chystá na sobotu, kdy muzeum uspořádá Den s Archevitou. Novou archeologickou expozici přiblíží komentované prohlídky, jež jsou určeny i dospělým návštěvníkům, a pro dospělé návštěvníky a muzeum nabídne také archeologické workshopy.

Rovněž neděle přiblíží jednu z výstav – a to prostřednictvím Dne se včelou. Doprovodný program k výstavě Včela, cesta do včelího města také nabídne komentované prohlídky, ale i včelí dílny či soutěž o nejkrásnější včelí kostým. Na slibovaná divadelní představení dojde v roztockém muzeu v sobotu i v neděli, a to vždy od 14:30: 25. června to bude Princezna koloběžka v podání Liduščina divadla, o den později přijede divadlo Minor s představením Mami, už tam budem?