„Když v muzikálu nemám roli ani zpěváka, herce nebo tanečníka, což mě mrzí nejvíce, tak jsem dostal za úkol namalovat obraz, který bude hrát v příběhu svoji roli a bude vidět na scéně. Čekám, jaké budou zvolené kostýmy, abych věděl, jak mám ženu na obraze obléci," řekl Gott.

Jako malíř budí úspěšný zpěvák Gott pozornost od začátku 90. let. Samostatně vystavoval v řadě evropských měst, například v Praze, Berlíně, Kolíně nad Rýnem nebo Moskvě. Říká, že malování je pro něj způsobem odpočinku a hledáním klidu.

Muzikál sestavený z Gottových písní 

Režisérem představení bude Petr Novotný. Hudebního dohledu nad muzikálem se ujal Ondřej Soukup. „Při práci na scénářem jsem si uvědomil, že bez písní Karla Gotta by v mém životě byla velká díra," uvedl režisér Novotný.

Muzikál Čas růží je postavený na motivech Gottových písní, nejde však o jeho životopis. „Chtěl jsem vytvořit zcela nový příběh, který prozatím zůstane veřejnosti utajen. Myslím si ale, že si v něm diváci a posluchači určité paralely s životem našeho legendárního zpěváka najdou," uvedl Tofi, který stojí za divácky úspěšným muzikálem Děti ráje.

Gott se možná vrátí na jeviště 

Účast v muzikálu Čas růží je další z aktivit nejpopulárnějšího tuzemského zpěváka, který v květnu definitivně uzavřel proces své onkologické léčby. Sedmasedmdesátiletý Gott na konci dubna německému listu Bild řekl, že jeho rekonvalescence po léčbě nádorového onemocnění postupuje pomaleji, než předpokládal. Dodal, že má stále velké problémy s dechem.

„Na zpívání a návrat na jeviště nelze ještě dlouhou dobu pomýšlet," citoval Bild zpěváka. Ten však nedávno oznámil, že bude mít 10. října koncert v Malostranské besedě v Praze. Nedávno překvapivě krátce zazpíval na narozeninovém koncertu Hany Zagorové. Také prozradil, že 15. října vystoupí jako host v pražské O2 areně na akci Český mejdan s Impulsem.

close TK k muzikálU ČAS RŮŽÍ,na snímku Karel Gott a Sagvan Tofi. info Zdroj: DENÍK/ Dimír Šťastný zoom_in

Několikanásobný Zlatý slavík vydává nové album

Gott loni získal počtyřicáté Zlatého slavíka, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Kvůli onemocnění tehdy zrušil naplánované koncerty.

23. září vydá dvě nové písně Země vstává a Perfektní den autorů Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a Jaroslava Machka. Skladby se objeví na kompletu dvou CD, který 40 písněmi připomene stejný počet jeho ocenění Zlatý slavík. Půjde o první písně natočené po jeho onkologické léčbě.

Čtěte také: Gott vydá dvě nové písně v kolekci připomínající jeho 40 slavíků