Bude takových pásků hodně i na pražském koncertě Snoop Dogga? Uvidíme 11. července v Sazka Areně.

Snoop Dogg přijíždí nejen jako velký americký rapper, ale zároveň coby celebrita. Vlastním jménem Calvin Cordozar Broadus junior má za sebou románovou cestu od sboristy kostelního kůru přes náruživého feťáka až po solventního otce tří dětí a ozdobu luxusních večírků.

V mládí si za kšeftování s kokainem odseděl tři roky, v roce 1993 mu jeho nerozlučný přítel Dr. Dre (Snoop o něm a sobě mluví jako Jacku Lemmonovi a Walterovi Matthau hip hopu) pomohl vydat debutovou desku Doggystyle následovanou The Doggfather. Narodil se jeden z kmotrů západního rapu a člověk, který drogy neprodává, ale shání.

A který žije na hraně: Snoop Dogg při nahrávání debutu vyvázl z přestřelky losangeleských gangů, později ale zemřel jeho věrný druh 2Pac a hrdinovi teenagerovských pokojů začala blikat červená. Občas ji překročí i dnes, Snoop Dogga znají hlavně na evropských letištích jako problematického zákazníka, který si v odbavovacím prostoru rád dá jointa.

Roli zlého muže si Snoop Dogg náležitě užíval a o ničem jiném, než je hedonistický život v rozporu se zákony, nerapoval. I když u něj nikdy nešlo o klasické frázování, dnes pětatřicetiletý hudebník vždycky spíš zpíval a líně rozprávěl. Gansta rap ho přestal bavit s albem The Last Meal (2000) a našel si novou masku, indentitu pasáka.

Jeho písně a klipy k nim jsou demonstrací černého macha, kterému ženy samy skáčou do postele, a tak si nadřazeně může vybírat, kterou obšťastní. K dokonalému prolnutí reality a image došlo při dvou pornofilmech, které Snoop Dogg režíroval, a i když v nich účinkoval, v ruce držel jen mikrofon. Spojení populárního hip hopu s ještě populárnějším sexem bylo pro milovníka psů a starých aut sázkou na jistotu.

S dnes klidnějším a hitovějším Doggem – krom I Wanna Fuck You se celosvětové popularitě dostalo jednoduchým, ale propracovaným písním Drop It Like A Hot, Beautiful nebo That´s That Shit – by ale měla být zábava i tak. Minimálně proto, že podle profilu na MySpace přijíždí Snoop Dogg 11. července sice do Prahy, ale taky zároveň do Československa.