„V příběhu statečné Violy, která se kvůli milovanému muži převlékne za chlapce, sledujeme lásku platonickou, neopětovanou, pošetile zaslepenou, lásku sourozeneckou i sebelásku, která se zálibně zhlíží pouze ve svém vlastním citu,“ uvádějí tvůrci v čele s režisérem Viktorem Polesným.

Ten do hlavních rolí obsadil Miroslava Táborského v alternaci s Jiřím Langmajerem (šašek Feste), Lindu Rybovou a Hanu Igondu Ševčíkovou (lásku odmítající Olivie), Jana Vlasáka a Aloise Švehlíka (tragikomický sluha Malvolius), Zuzanu Vejvodovou a Jitku Schneiderovou (Viola). V dalších rolích se představí Oldřich Navrátil, Jiří Pecha, Marek Taclík či David Švehlík. Podobně jako různé variace lásky obsahuje Večer tříkrálový i různé druhy humoru – od křupanského, reprezentovaného poťouchlou trojicí složenou ze služky a dvou hospodských kumpánů, přes důmyslnou šaškovu ironii až po lehounké žertování dvorských vrstev. Za pozornost stojí také hudba Miloše Štědroně, scéna Petra Matáska a efektní, renesanční módou inspirované kostýmy Aleny Schäferové.

Večer tříkrálový bude na programu letošní přehlídky do 7. srpna.

Už 4. srpna se navíc diváci mohou těšit na druhou letošní novinku Letních shakespearovských slavností Jak se vám líbí s Mariánem Labudou, Ladislavem Hamplem, Soňou a Zuzanou Norisovými, Danicou Jurčovou, Martinem Dejdarem či Miroslavem Nogou.

Ta v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu vystřídá v červnu premiérovanou Bouři s Janem Třískou.