Autor hudební komedie Jiří Štědroň, takto člen semaforského týmu, jen využil toho, že jeho hlavní opory Jitka Molavcová a Jiří Suchý mají plné ruce práce při zkouškách inscenace Dobře placená procházka v pražském Národním divadle, která má premiéru 22. dubna. A tak zbytku souboru poskytl prostor, aby ukázal, co dovede.

V novince, ve které se Štědroň dělí o zkušenosti z období, kdy se zpronevěřil zpěvu a odskočil si do reklamní branže, se rozdal takřka celý. Napsal nejen hru samu, ale i hudbu a písňové texty. Navíc představení režíruje, hraje v něm a zpívá. Inscenace se v repertoáru poprvé objeví 20. dubna, oficiálně bude představena 15. května. "Snad tato kumulace funkcí projektu neublíží. Ostatně, stále platí původní záměr - dát kolegům i sobě příležitost vystoupit ze stínu v nezvyklých hereckých i pěveckých polohách," uvedl Štědroň.

A tak se budou Olina Patková a Jolana Smyčková střídat v roli extravagantní divy, Michal Stejskal nebo Ota Weiss prohloubí svou praxi v oboru mladokomik, Vanda Hauserová nebo Jana Fabiánová budou tu půvabné, tu legrační a Václav Kopta bude významný a záhadný. Už při zkouškách Štědroň věřil, že se mu podaří přimět Jiřího Suchého k nějaké, pokud možno překvapivé formě více než jen morální účasti. O tom, že se mu to podařilo, svědčí obsazení nové inscenace, v níž Suchý figuruje jako "muž z plátna".