V Novoměstské radnici v Praze se ve středu 24. dubna setkali onkologové se svými pacientkami a pacienty a jejich blízkými společně s donátory Nadačního fondu v rámci Společenského večera Sebevědomí pro každý den. Smyslem akce, která se uskutečnila pod záštitou první dámy Evy Pavlové bylo připomenou závažnost tohoto onemocnění a hledat způsoby, jak mu čelit.

„Rakovina totiž nezasáhne jen nemocné, ale zásadně mění život celých rodin, projevuje se ve fungování pracovních či dalších sociálních komunit a tedy je záležitostí celé společnosti," uvedla mluvčí Proton therapy centra Kateřina Krejbichová.

Součástí večerního programu byla i tradiční módní přehlídka, na které vystoupili muži i ženy nejrůznějšího věku, profesí i sociálního postavení. Jedno je ale spojuje - diagnóza rakoviny. Letošní ročník byl ojedinělý v tom, že poprvé nepředváděli současnou módu, ale historické kostýmy z nejznámějších operních inscenací Národního divadla, které benefiční večer rovněž podpořilo.

Akce Sebevědomí pro každý den. | Video: se svolením Proton therapy center

Na akci vystoupila i řada předních operních pěvců jako Eva Urbanová, Luděk Vele nebo Adéla Singrová.

Program společenského večera zahájila prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc. – emeritní primářka a emeritní přednostka Fakultní Thomayerovy nemocnice a 1. LF UK v Praze, která v současnosti působí jako vedoucí klinický onkolog pražského Proton Therapy Center Czech a je také předsedkyní Správní rady Nadačního fondu Onkologie 21. století.