Svatební šaty nevěsty jsou podle očekávání z dílny Beaty Rajské, přední české návrhářky. Rajská, kterou pojí se Salačovou dlouholeté přátelství, zvolila pro nevěstu stylové jednoduché bílé šaty s červenými vzory a doplňky. „Míša v nich vypadá jako Sněhurka. S touto postavou jsem si ji i kvůli její pracovitosti spojovala od okamžiku, kdy jsem ji v jejích patnácti letech poprvé spatřila.

Míša má všechny hodnoty srovnané, mám ji strašně ráda,“ přiznala Rajská, kvůli níž se Salačová čas od času vrací na přehlídková mola. Pravidelně – po několik sezon – také zakončuje její velké módní přehlídky ve svatebních modelech. „Na ručně vyšívaných šatech z šifonového hedvábí jsme pracovali zhruba sto hodin. Jsou pošité červenými, stříbrnými a bílými korálky, pas je zvýrazněn předělem z čínského červeného hedvábí. Jelikož šaty jsou samy o sobě výrazné, doplňky jsem šetřila – ve vlasech bude mít Míša jen malou čelenku a na krku dlouhé korále z ohňových perel, které nám dodají z Jablonce,“ upřesnila včera návrhářka.

„Zmíněné šaty patří do kategorie dražších, ale ne extrémně drahých šatů. Přesnou cenu zatím vyčíslenu nemám,“ dodala Rajská, která pro Salačovou připravila i šaty na hostinu, jež se ponese ve středověkém duchu. „Šaty s vyšívaným zeleným korzetem jsou pro změnu bavlněné, kanýrové, hodně nabírané. K nim budou pohodlné balerýnky. Nakonec – podlaha je pokrytá slámou,“ uzavřela Rajská. K postavě Sněhurky neodmyslitelně patří trpaslíci.

Ti se však pravděpodobně zámeckými prostory probíhat nebudou… „Sedm trpaslíků mít nebudeme, místo nich budou dělat doprovod moji dva pejsci. Jsou to naháčové a budou mít speciální slavnostní oblečky,“ slibuje Salačová, kterou přítel, a nyní už brzy manžel Dalibor požádal o ruku v Amsterdamu. „Měl všechno skvěle vymyšlené. Oblékl se na to, měl v úmyslu stylově mě překvapit na loďce, kterou chtěl sám řídit. Nějak se to ale nepovedlo, žádná nebyla totiž zrovna volná. A tak mě nakonec požádal o ruku v kavárně,“ uzavřela půvabná tmavovláska.