Filmharmonii povede dirigent Jan Kučera, se kterým spolupracoval orchestr již na koncertě Fantasy v prosinci minulého roku. Nebude chybět ani pěvecký sbor, který dodá monumentalitě některých skladeb. „Hudba ve sci-fi filmech bývá skutečně epická a sbor si ji vždycky vyloženě užívá. Mohu s jistotou říct, že posluchači se mají rozhodně na co těšit,” říká sbormistryně Lenka Dandová.

Diváci uslyší například hudbu Johna Williamse z filmů Star Wars - Epizoda I a III, E. T. Mimozemšťan. Williams za tento film získal Oscara za nejlepší hudbu. Zazní také skladby, které lidé znají z Jurského Parku, oba filmy totiž spojuje kromě témat a skladatele také hvězdný režisér Steven Spielberg.

Dále zazní hudba ze sci-fi série Star Trek, pod kterou se podepsali skladatelé Michael Giacchino, Jerry Goldsmith nebo James Horner Khanův hněv. Ze sci-fi filmů nebude chybět ani hudba z Matrixu, Návratu do budoucnosti, Vetřelce a poměrně nového seriálu Mandalorian, který volně navazuje na Hvězdné války.

Program sestavil dramaturg a ředitel orchestru Matěj Lehár. „Sci-fi filmy nejsou kreativní pouze co se týče kostýmů nebo kulis. Velká svoboda a invence je i v hudbě, využívají se zajímavé techniky moderní práce s orchestrem. Příkladem je hudba Jerryho Goldsmithe ve filmu Vetřelec nebo Dona Davise v Matrixu,” říká. Filmovou atmosféru večera doplní cosplayeři, kteří se převléknou do kostýmů sci-fi postav.

Filmová filharmonie je český symfonický orchestr, který se soustředí na světovou filmovou hudbu. Filmharmonie vystoupila v Rudolfinu v sezóně 2021/22 již pětkrát. Koncerty této sezóny se věnovaly hudbě Jamese Hornera, sérii Star Wars, oblíbeným tématům Fantasy a Valentýn a na konci dubna Rudolfinum uvítalo herní nadšence na koncertě Games. Do jubilejní desáté sezóny vkročí orchestr koncertem 1. října , téma koncertu bude slavnostně uvedeno na koncertě SCI-FI.