Na něj galerie plánuje vedle dalších dvou zahraničních umělců představit výraznou postavu české výtvarné scény Krištofa Kinteru. Jeho velká výstava bude zároveň stou výstavou galerie, která v sídle a jako součást České filharmonie na Alšově nábřeží funguje od roku 1994.

Programově se věnuje současnému výtvarnému umění, které doplňuje retrospektivami umělců nedávné minulosti. Letos program doplnily dva nové projekty, Kino Rudolfinum, kde se promítají převážně archivní snímky se vztahem k aktuální výstavě, a Artpark, několik místností, kde se nejen děti mohou hravě seznamovat se současným uměním a jeho významy.

Fotograf prezentuje i své snímky s nejbližší rodinou 

Dvaapadesátiletý Teller nazval svou výstavu, která je koprodukcí pražské galerie se dvěma německými institucemi, Enjoy Your Life! Je podle snímku, který pořídil v Addis Abebě a na němž je reklama na nábytek s tímto sloganem, nad ní pak ostnatý drát. Ve výstavě zastupuje další polohu Tellerovy tvorby, který svými snímky snižuje rozdíly mezi portréty celebrit, každodenními výjevy, krajinami či obrazy své rodiny.

Prezentuje i své snímky z protialkoholní léčebny, fotografie sebe s nejbližší rodinou i stylizované cykly, v nichž se vrací do dětství. I s komerčními snímky je ale pojí jeho svoboda, s níž mohl přistupovat i k zachycování slavných modelek, jejichž obrázky prezentuje bez retuší, v odvážných postojích.

Na konec roku galerie plánuje výstavu Glenna Browna

Na jaře Galerie Rudolfinum představí německého malíře Eberharda Havekosta. Pracuje s fotografickými zdroji, záběry z televize, videa nebo časopisů, které jsou východiskem jeho malby. Od září bude Rudolfinum hostit Kinterovu přehlídku jako svou jubilejní stou výstavu.

Bude koncipována i jako laboratoř, kde se budou moci návštěvníci seznámit se vznikem rozsáhlé instalace Postnaturalia, sto metrů čtvereční velkou umělou krajinou ze součástek elektronických zařízení, „poetickou i drastickou zároveň". Na konec roku galerie plánuje výstavu britského umělce Glenna Browna, který ve své tvorbě cituje ikonická díla z dějin umění.

Čtěte také: Výstava ukazuje filmy fotografa českého undergroundu