Z původní nevyužívané stodoly zámku vznikla díky podpoře z fondů EU moderní expozice, ve které si můžete historii užít naplno – všemi smysly! Potkáte zde například pratura, podíváte se, jak se vyráběly sekery, nebo zjistíte, jak se v minulosti obchodovalo.

Co vše bude možné od 10.00 do 18.00 v sobotu vidět?

Během prohlídky Archevity se otevřou dveře do pravěku. Uvidíte původní typy obydlí v měřítku 1:1, archeologické nálezy i rekonstrukce pohřebních celků.  Vše je doplněno počítačovými perspektivami a holografickými projekcemi.  Na ochozové galerii vás jistě zaujmou pravěké exponáty doplněné o modelace hrobů včetně videomappingu. A pro malé výzkumníky je připravený interaktivní koutek a vzdělávací infokiosky.

Po celý den se návštěvníci budou moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. K dispozici bude také fotokoutek, výroba odznáčků (placek), brýle s virtuální realitou, nebo třeba oblíbené malování na obličej.

Nejen pro historické nadšence budou připravené aktivity jako mletí na starobylém mlýnku či ražba mincí, vše pod vedením zkušených archeologů. Své služby na akci představí i Eurocentrum Praha.

Na hlavním pódiu se návštěvníci mohou v 15.00 těšit na představení „Velká fotbalová pohádka“ v podání Divadla Minor. Pro zajištění místa je nutné se na představení registrovat, stejně tak je třeba se registrovat i na prohlídky. Vstup na představení i prohlídky je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: Předkové věděli, co je dobré. Archeologické pochoutky lidem chutnaly

Pokrmy a nápoje historie představené v Karolinu. | Video: Milan Holakovský