Po loňském koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu se tak prostor pod metronomem opět rozezní jinou hudební produkcí, než na jakou jsou tamní návštěvníci zvyklí.

Hosty Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který podle časopisu DownBeat patří mezi deset nejlepších světových big bandů, v minulosti byli například Dizzy Gillespie, Diana Rossová či Ray Charles.

Šéfdirigent orchestru Vlado Valovič se snaží neustále hledat nové spolupráce a směry. Například před čtyřmi lety měl ve Festivalparku v Hradci Králové na 20. ročníku hudebního festivalu Rock for People premiéru projekt Nová syntéza Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a artrockové kapely Blue Effect.

Valovič v roce 1994 přijal nabídku Gustava Broma na spolupráci s jeho orchestrem jako dirigent. Po smrti Gustava Broma se stal šéfdirigentem Big Bandu Gustava Broma, se kterým se pravidelně účastní koncertů po Evropě a účinkuje v programech české, slovenské, polské a německé televize. V roce 2013 se Big Band Gustava Broma stal rezidenčním souborem Českého rozhlasu s názvem Rozhlasový Big Band Gustava Broma.

Lenka Dusilová, která je považována za jednu z nejlepších českých zpěvaček, propojuje prvky alternativní elektroniky, samplingu, zpěvu a hry na kytaru. Její album Baromantika z roku 2011 patří mezi jednu z nejuznávanějších nahrávek v tomto stylu. V roce 2014 vydala Dusilová posluchačsky náročné album V hodině smrti, které nahrála s kapelou Baromantika. Mimo jiné často spolupracuje se skupinou Lucie nebo Janem Burianem.