Stewart koncert z turné From Gasoline Alley to Another Country Hits 2016' otevřel skladbou Having a Party převzatou z repertoáru Sama Cooka. Zpěvák, jehož typický chraplák a rozčepýřené blond vlasy z něj před lety udělaly idol ženských srdcí, v hale upravené s místy k sezení zvedl první fanoušky ze sedadel hitem Baby Jane, při němž ho obklopily tanečnice ve skotských sukních.

Stewart, který rád zdůrazňuje svůj částečně skotský původ a lásku k fotbalu, skladbu You're in My Heart doprovodil záběry z utkání svého milovaného klubu Celtic Glasgow a při písni Stay With Me kopl do hlediště několik fotbalových míčů.

Na koncertě zazněly jeho největší hity 

Velký aplaus sklidila píseň Rhythm Of My Heart napsaná skladatelem českého původu Johnem Capekem, při které se na velké LED obrazovce objevily záběry, na nichž v Buckinghamském paláci Stewarta princ William pasoval na rytíře s právem užívat titul sir. „Ten je teda zachovalý," konstatovaly dvě dívky v publiku při pohledu na jednasedmdesátiletého zpěváka.

V O2 areně zazněly i jeho další zásadní hity. Stewart, který s hudbou začínal v roce 1962 jako pomocný zpěvák v kapele Raye Daviese, potěšil své příznivce písněmi Can't Stop Me Now, The First Cut Is the Deepest, Ooh La La, Sailing nebo Maggie May.

Prosadil se rockovými melodiemi 

V závěru nemohl chybět jeho diskotékový hit Da Ya Think I'm Sexy? z alba Blondes Have More Fun z roku 1978, který doprovodila záplava pestrobarevných balonků vhozená do nadšeného publika.

Rod Stewart za svoji pětačtyřicetiletou kariéru prodal přes 200 milionů desek. Největšího úspěchu dosáhl v 70. letech, kdy jeho desky a písně bodovaly na předních příčkách hudebních žebříčků na obou stranách Atlantiku. Prosadil se zejména svými rockovýmí melodiemi, protkanými směsí blues a folku, ponořil se ale i do swingu a svezl se na módní disko vlně.

Čtěte také: V Praze se poprvé představí britský zpěvák Rod Stewart