Už zítra, tedy v sobotu, tam má premiéru hra přední španělské dramatičky Palomy Pedrero Neuchopitelné lásky. Autorka bude premiéře osobně přítomna.

Samotnou hru spíše vzletnými slovy charakterizuje Lenka Dohnalová, manažerka divadla: „Prožít chviličku lásky v tomhle nepřátelském světě plném násilí a hrůz, i když je to chvilka neuchopitelná a nezadržitelná, je jako když se člověk nadýchne čistého vzduchu, aby mohl žít dál. Vytváříme společnosti, kde málokdo někomu naslouchá, málokdo se na někoho dívá, málokdo má čas se vžít do kůže toho druhého,“ říká Dohnalová.

A právě postavy v Neuchopitelných láskách hledají takové okamžiky, někdy i nevědomky a někdy se jim nečekaně přihodí. A tak, ačkoli je ten zázrak potká jen na pár chvil, jejich příběhy přinášejí naději.

Neuchopitelných lásek se v poměrech Divadla V Řeznické chopila Jana Janěková. Na jevišti se objeví Antonie Talacková, Kristýna Frejová / Zuzana Maurery, Jitka Jackuliak, Michal Slaný a Ján Jackuliak.

Začátek premiérového představení je v 19.30 hodin. Veřejná generálka se uskuteční také zítra a to dopoledne od 11 hodin. Další představení Neuchopitelných lásek se koná 19. října.