Vzpomínková akce se uskutečnila v duchu divadelních rozloučení v lehkém tónu se zpěvem písní z jeho inscenací a s úsměvem. Jeviště s množstvím květin zaplnili herci a hudebníci Divadla v Dlouhé, kteří vzdali hold zemřelému hudbou i často humornými vzpomínkami na pozadí promítaných fotografií. Došlo i na splnění přání zesnulého, který údajně požadoval při posledním rozloučení zahrát hit Karla Gotta Včelka Mája a píseň Pavla Bobka Pojď stoupat jak dým.

Specializoval se na tvorbu pro děti

Borna, který se specializoval na tvorbu pro děti a na rodinné divadlo pro všechny generace, vystudoval teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a režii na DAMU. Byl členem Volného spojení režisérů, režíroval v brněnském HaDivadle (1985-1986), loutkovém divadle DRAK nebo Realistickém divadle v Praze.

V letech 1993 až 1996 byl uměleckým šéfem a režisérem Dejvického divadla. Spoluzakládal divadlo Vizita. Od roku 1990 vedl ateliér herectví na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Od roku 1996 byl režisérem a členem uměleckého vedení Divadla v Dlouhé.

Psal také básně

K jeho nejúspěšnějším inscenacím patří divadelní setkání s Petrem Skoumalem a jeho dětskými písničkami Kdyby prase mělo křídla, které se v Divadle v Dlouhé hrálo od jeho založení v roce 1996 až do roku 2013 a dosáhlo téměř 300 repríz. Mnoha ocenění se také dočkala divadelní revue podle Malé vánoční povídky Ludvíka Aškenazyho Jak jsem se ztratil, která se stala nejlepší činoherní inscenací roku 2000.

Mezi jeho známé režisérské počiny patří například hra 407 gramů z Bohumila Hrabala nebo dílo Williama Shakespeara zahrané v pouhých dvou hodinách pod názvem Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

Kromě divadelních textů psal Borna také básně. Vyšly mu sbírky Malé prosby, Veselá čekárna, Krajina nad parapetem, Na dosah a O lásce a o ničem.

Čtěte také: Dvojice SKUTR nastuduje Smetanovu Prodanou nevěstu v Essenu