Výsledky 1. kola MGM1. místo: Desire For Sorrow
2. místo: All Friends Dead
3. místo: 1000 Bombs
4. místo: The Thrill

O dvě postupová místa do semifinálové skupiny bojovala čtveřice Desire For Sorrow, 1000 Bombs, All Friends Dead a The Thrill.

Oproti minulým ročníkům doznala soutěž několika drobných změn. Z každého základního kola postupují dál rovnou dvě kapely, o čemž svými hlasy rozhodují přítomní diváci a také odborná porota.

Vítězem prvního kola se nakonec s náskokem stala budějovická kapela Desire For Sorrow, kterou do semifinále doprovodí v pořadí druzí All Friends Dead. Nepostupující byli třetí 1000 Bombs a čtvrtí The Thrill.

2. kolo MGMčtvrtek 30. ledna od 19 hodin
Music city club 
(Ocelářská 937/39, Praha 9)
Soutěžící kapely:
Mawataki (Velké Meziříčí)
Assessor (Praha)
The Revolt (Pelhřimov)
Self-Defence (Praha)

Druhé základní kolo pořádá pražská agentura Metal Gate v klubu Music city příští týden ve čtvrtek a na něm se představí kapely Behind Our Walls (dodatečně ji nahradí Mawataki), Assessor, The Revolt a Self-Defence.

Další termíny základních kol jsou 13. a 27. února. Semifinále se uskuteční 22. března a 5. dubna, velké finále potom 26. dubna. Semifinále a finále hostí žižkovský klub Nová Chmelnice.

A na co se můžou nejlepší kapely těšit? Na nahrávání v Metal Gate studiu, vystoupení na festivalu Metal Gate Czech Death Fest, poukázky na zboží od Music city, vstupenky na festival Brutal Assault nebo o roční předplatné hudební aplikace MusicJet. Na ceny se mohou těšit i návštěvníci jednotlivých kol.