Zprávy FTV Prima budou na místě moderovat Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle. Krimi zprávy budou v režii Romana Pecha, Diváckými zprávami provede Tomáš Kraus a VIP zprávy přinese Laďka Něrgešová.

"Zprávy z kamionu jsem dělala jen jednou, minulý rok z Pardubic, takže se na Prahu moc těším. Je to něco jiného a v přímém kontaktu s lidmi. Mluvíme s nimi. Ukazujeme, jak se co chystá a vysílá. Diváci vidí celé zázemí i naši práci. I maskérna je u kamionu. Tak doražte, ať si to tam všichni užijeme," pozvala na holešovické Výstaviště moderátorka VIP zpráv Laďka Něrgešová. "Když Divácké zprávy, tak s našimi diváky. Lepší spojení neznám, těším se na ně v Praze," doplnil Tomáš Kraus.

Velký doprovodný program

Zpravodajské hodině předchází velký doprovodný program, který v 15 hodin odstartuje Petr Vágner. Na Výstavišti v Praze postupně zazpívají ABBA Stars, Marian Vojtko či Maxim Turbulenc. Na nejmenší čeká skákací hrad, malování na obličej, nafukování balónků a různé soutěže. Navíc i v Praze probíhá projekt Koruna za kilo, v rámci něhož je možné se zbavit drobného nepotřebného elektra a přispět na dobrou věc s partnerem roadshow Prima jede… za vámi, společností Asekol.

"V době od 2. května do 7. srpna, kdy bude Prima se svým kamionem na cestách, budeme ve všech zúčastněných městech vážit, kolik kilogramů starého elektra lidé do červených kontejnerů a sběrných dvorů donesou. Nejúspěšnější město získá šek na 30 tisíc korun, který může použít na dobročinné účely. Druhé město vyhraje dvacet a třetí pak deset tisíc," řekla k soutěži mluvčí společnosti Asekol Martina Ďaďová. Ten, kdo přinese nejvíce drobného elektra, získá chytrý telefon.

Náraz při dopravní nehodě

Dalším partnerem roadshow je pojišťovna Generali, která společně s oddělením ministerstvem dopravy nabídne možnost vyzkoušet si na místě náraz při dopravní nehodě.

"V našem exkluzivním průzkumu se čeští řidiči přiznali k mnoha hříchům, kterých se na silnicích dopouštějí. Dopravní předpisy porušují téměř čtyři pětiny z nich, i když prý „zcela výjimečně". Pravděpodobnost nehody je tudíž vysoká a my chceme řidičům i neřidičům ukázat, že riskovat se nevyplácí. Přímo na Výstavišti si tedy mohou vyzkoušet náš unikátní simulátor nárazu, který je jediný svého druhu v ČR. A zároveň se návštěvníci přímo na místě dozvědí, jak vyhrát Audi A6 našeho šéfa nebo povinné ručení plné výhod," sdělil mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Praha je osmou zastávkou letošní roadshow Prima jede… za vámi. V dalších týdnech se tým zpravodajství TV Prima podívá i do Ústí nad Labem, Tábora, Teplic, České Lípy, Písku, Mělníka a Žatce.