„Účast na loňském koncertu Pražského výběru v 02 areně nás nadchla, stejně jako koncert samotný, kam přišlo tisíce diváků. Hned po jeho skončení se orchestr společně s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem a Stevenem Mercuriem shodli na záměru tento program zopakovat,“ vysvětlil trumpetista a šéf ČNSO Jan Hasenöhrl. 

Texty si překládal přes Google Translator

Na koncertu zaznějí zásadní hity Pražského výběru v symfonickém aranžmá Stevena Mercuria, který podobný koncert přichystal pro Stinga a také ho v Berlíně a dalších evropských městech provedl. Program mimo jiné nabídne suitu z baletu Odysseus, který Michael Kocáb vytvořil v letech 1986 a 1987 pro Laternu Magiku.

„Je asi mým nejúspěšnějším hudebním dílem. Dočkal se přes 1000 repríz po celém světě, a dokonce hostoval tři týdny na slavné Broadwayi v New Yorku. Odysseus nestárne a dodnes se hraje, z čehož mám velkou radost,“ uvedl Kocáb.

Texty Pražského výběru si prý dirigent před koncertem ve vysočanské O2 areně překládal přes Google Translator, později pochopil, že každá písnička je sama o sobě divadlem.

„Chtěl jsem zjistit, co je uvnitř hudby Pražského výběru, takže jsem ji poslouchal alespoň tři měsíce. Došlo mi, že je to mistrovské dílo. Překvapilo mě, co se děje s kytarou, klávesami, basou a bicími. Tuto hudbu nemohu měnit a snažil jsem se ji pečlivě zaranžovat tak, aby i s orchestrem to byl stále Pražský výběr,“ řekl dirigent Steve Mercurio.

Světoznámý dirigent vystupoval kromě Stinga také se třemi tenory Josém Carrerasem, Lucianem Pavarottim a Plácidem Domingem. „Setkání rockové a symfonické muziky nebývají vždy šťastná. Občas dochází k agresivní kolizi. My ale víme, že Steven Mercurio, který je rovněž rockový kytarista, je záruka kvality, a tato fúze musí být zákonitě zdařilá. Máme v něm velkou oporu a důvěřujeme mu,“ vysvětlil Michal Pavlíček před minulou show.