Pořadatelé módního týdne pro svůj hlavní program hledají v Praze neobvyklá místa - po budově Právnické fakulty UK či bývalé Živnobance to byly také třeba strahovské ateliéry.

Fashion week dostal grant 

„Věříme, že poloha v centru Prahy bude pro návštěvníky přitažlivá, na rozdíl od industriálního prostoru zásobovacích garáží nyní budou přehlídky v čistě bílém, prázdném prostoru," řekla za pořadatele Ruth Vojtěchovská. Z praktického hlediska jde o kombinaci velikosti a dostupnosti v centru.

„Letos poprvé budeme mít vše pod jednou střechou, Fashion Temple, tedy prostor pro přehlídky, sál na konferenci o módním byznysu i prostor pro re-see showroom," uvedla. Další kritérium výběru místa je možnost vybudovat zázemí, neboť v zákulisí akce se pohybuje přes 100 lidí. Fashion week letos dostal kromě záštity pražské primátorky také od hlavního města grant v rámci podpory kulturních akcí.

Přehlídky se budou konat od 18. do 21. března 

Největší událostí jarní edice by měl podle ní vedle módních přehlídek být sobotní benefiční večer pro Nadaci Terezy Maxové. Mercedes Benz Prague Fashion Week patří jako jediná módní akce v ČR do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či Mexiko. Mercedes-Benz Prague Fashion Week se koná od roku 2010, poslední loni v září přilákal 10 tisíc diváků.

V březnu se v rámci týdne módy opět uskuteční konference Business Forward Forum a re-see showroom, tedy výstava, kde si může po skončení akce každý prohlédnout prezentované modely. Samotné přehlídky se budou konat od 18. do 21. března. Budou opět soutěžit začínající návrháři do 26 let a uskuteční se Den s udržitelnou módou.

Čtěte také: Studentka textilu z UMPRUM získala cenu v Německu