PKB vystoupí na Mezinárodní festivalu moderního tance (MODAFE) v Soulu s choreografií Hádej kolik je hvězd, volně inspirovanou knihou Jacka Londona Tulák po hvězdách.
Zúčastní se i Mezinárodního tanečního festivalu, který se koná v Pusanu, druhém největším jihokorejském městě, kde uvede tutéž inscenaci a ještě choreografii Černé zrcadlo inspirovanou abstraktní malbou Vladimíra Houdka, který k ní také vytvořil scénu a kostýmy.
V rámci korejského turné se uskuteční i série workshopů s tanečníky PKB a zástupce souboru zasedne také jako člen poroty v choreografické soutěži, která se bude v rámci festivalů konat.
Balet doma i za hranicemi
PKB často vystupuje v českých regionech – jen v dubnu má na programu Děčín či Jablonec nad Nisou a v květnu Blatnou a Most. „Klademe stále stoupající důraz na prezentaci souboru v zahraničí," říká ředitelka PKB Ladislava Jandová. Loni měl například soubor turné po Mexiku a z festivalu v Sarajevu si přivezl ocenění pro nejlepší choreografii současného tance.
Pražský komorní balet loni oslavil 50 let svého působení. V tehdejším Československu patřil k prvním představitelům současných tendencí v moderním tanci. U jeho zrodu stál Pavel Šmok, jeden z tuzemských protagonistů moderního tance.
Experimentální studio Balet Praha (později jen Balet Praha) založili v roce 1964 právě Pavel Šmok, Luboš Ogoun a Vladimír Vašut. Na tento projekt pak v roce 1975 navázal PKB. Za pět dekád existence se soubor stal významným nezávislým a obecně respektovaným reprezentantem českého tanečního umění doma i v zahraničí a získal řadu ocenění.