Předchozí
1 z 4
Další

Pátek 16. února

Fidlovačka: Absolvent

Kdy: Pátek od 19
Kde: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625/4, Praha 4
Za kolik: Od 469 Kč

Stejnojmenný oscarový film z roku 1967, první role, v níž se proslavil Dustin Hoffman. Na motivy původního románu a z námětu filmu vznikla stejnojmenná divadelní hra… Benjamin, mladý absolvent prestižní univerzity, se vrací domů k rodičům, kteří pozvali na oslavu jeho úspěšně zakončeného studia své přátele. Oslava ale neprobíhá tak, jak si rodiče představovali. Jejich syn totiž nehodlá slavit příchod maloměstské idylky, budování výhodné kariéry a na oko ideálního manželství. Touží prožít něco opravdového. A tak oslavu sabotuje. Jeho rebelství zaujme paní Robinsonovou, manželku přítele Benjaminova otce, až natolik, že se rozhodne Benjamina svést a ozvláštnit tak svůj nudný život. Situace se ještě zkomplikuje, když se Benjamin zamiluje do Elaine, dcery paní Robinsonové. Přístupno od 15 let pro sexuální tématiku.

Prague Burlesque Show

Kdy: Pátek od 21.30
Kde: Royal Theatre & Club Chic, Vinohradská 48, Praha 2
Za kolik: Od 790 Kč

Prague Burlesque Show dosáhla velkolepého milníku. Slaví 10 let účinkování v divadle Royal na Vinohradech! Skvělý úspěch pro soubor, který je průkopníkem žánru burlesky, vaudeville a varieté v České republice! Představení bylo úspěšné již od prvního dne – plné lásky, smíření a naděje. Sonny Vargas se stal guru šviháctví a svobody – nechvalně známý, ale inspirující. Jeho přítomnost dělá každou show neobyčejnou. Představte si oslnivé kostýmy, jiskřivý scénický design a extatické zvuky ve zcela nové produkci: Showgirl Nirvana! Vtipné, rajcovní, zábavné, originální, nezbedné, velkolepé, uvolněné, koketní, do varu vyvolávající a nutící řvát bezbřehým nadšením!

Sobota 17. února

Jazz Dock dětem: Digitime – Divadlo Nosálci

Kdy: Sobota od 16
Kde: Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5
Za kolik: 150 Kč

Tvoříte? Máte nápady? Jste kreativní? Na mobilu? Stáhněte si aplikaci Digitime. Ale rychle! Jinak si aplikace stáhne vás. Představení Digitime zpracovává aktuální téma digitální zamořenosti v době lockdownu a mimo ni. Jedná se o symbiózu hudebního, pohybového a loutkového divadla zaměřenou na děti od 4 let.

Vepřobraní na náplavce

Kdy: Sobota 10-18
Kde: Hořejší nábřeží, Praha 5
Za kolik: Vstup zdarma

Tradiční vepřové hody pod širým nebem na Smíchovské náplavce. Pro návštěvníky budou připraveny klasické zabíjačkové speciality, jako je jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se mohou také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka, škvarky a spousta street foodových specialit. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a trdelník.

Turnajové utkání Kyje - Malešice.
Kam o víkendu v Praze za sportem?

Světový den luskounů

Kdy: Sobota 9.30-16
Kde: Zoo Praha, U Trojského zámku, Praha 7
Za kolik: Dle aktuálního ceníku zoo

Seznamte se s luskouny! Zjistěte, kde se vyskytují, jakým způsobem žijí a především jakému ohrožení v přírodě čelí a co Zoo Praha podniká na poli jejich ochrany. Program: 9.30 ranní setkání u luskounů, 13.00 a 14.30 setkání s chovatelem, 15.30 komentované krmení, 10.00-16.00 edukační stanoviště.

Letenský bazar

Kdy: Sobota 12-17.30
Kde: Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7

Letenský bazar v Biu Oko - to je udržitelné nakupování vintage i současného oblečení. Každý tu najde svůj styl, svou velikost a za dobré ceny. A nejen oblečení. Stavte se, protože recyklace je ten nejlepší trend

Vegan burger day

Kdy: Sobota 14-22
Kde: Club Cross, Plynární 23, Praha 7

"Zveme vás všechny na benefiční veganské burgery a další dobroty zdarma a nebo za dobrovolný příspěvek! Kompletní výtěžek poputuje pro Limity jsme my na jejich právní tým. Pokud chceš, můžeš přispět zcela dobrovolný příspěvek na podporu právního teamu kolektivu Limity jsme my. Je na tobě, kolik za jídlo můžeš přispět, podle tvé aktuální situace. Ideálně třeba kilo - dvě kila za burger? Pětikilo za tři burgery? Dvacka? Je to fakt na tobě.  Pokud nemáš peníze a chceš se přijít najíst, tak je to úplně v pohodě a budeme rádi, když dorazíš i s kamarády! Jídlo je právo, ne privilegium, rádi jej dáme bez placení," zvou pořadatelé akce.

Neděle 18. února

Fidlovačka: Hoří, má panenko

Kdy: Neděle od 15
Kde: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625/4, Praha 4
Za kolik: Od 579 Kč

Hudební komedie… Zveme vás na reprezentační Ples hasičů, který se uskuteční v sále Divadla Na Fidlovačce. Bude hudba – k tanci i poslechu. Bude tanec! Bude bohatá tombola – vyhrát můžete domácí tlačenku či lahev koňaku. Čeká nás volba královny krásy. Královna krásy bude mít tu čest vyznamenat zasloužilého člena hasičského spolku. Bezpečnost zajištěna!

Studánka a kouzlo lesa

Kdy: Neděle od 15
Kde: Vyšehrad (Staré purkrabství), Praha 2
Za kolik: 130 Kč

Kdo se bojí, nesmí do lesa! Nebo ne? Dva sourozenci mají jediný úkol – pohlídat sousedovic kocoura. Ale co když si milovaný mazlíček udělá výlet do lesa, kterému se všichni raději vyhýbají…

Procházka: Italové na Malé Straně

Kdy: Neděle od 15.30
Kde: Setkání je u morového sloupu Nejsvětější Trojice na horní straně Malostranského náměstí, Praha 1
Za kolik: 320 Kč, kompletní informace zde

Víte, kdo byli Vlaši, jak ovlivnili podobu staré Prahy a kde se nacházela italská čtvrť? Výrazem Vlachy byla dříve označovaná oblast severní Itálie okolo jezera Como. Italům ze severu, kteří se u nás usazovali, tak v minulosti naši předci říkali Vlaši. Byli to zejména aristokraté, vzdělanci a také řada umělců a řemeslníků. Jména jako Caratti, Lurago, Santini, Gallas nebo Piccolomini najdete prakticky ve všech publikacích o Praze, jejich nositelé patřili totiž k nejvýraznějším stavitelům renesance i baroka. Naše procházka povede z Hradčan na Malou Stranu, do míst okolo Vlašské ulice, kde najdete nádherné paláce a další výrazné stavby, které tu po Italech zůstaly. Prozradíme vám také, jaké osudy se skrývaly za jednotlivými jmény a které z italských rodin se v Čechách usadily natrvalo.

Vícedenní akce

Let It Roll

Kdy: Pátek a sobota od 20
Kde: O2 universum, Českomoravská 2345/17, Praha 9
Za kolik: 1200 Kč na jeden den, 2200 Kč na oba dny

"Immortalz! Připravte se na další vzrušující kapitolu ságy Let it roll! Tato edice se poprvé v historii festivalu odehraje ve velkolepém O2 universum. Buďte součástí dalšího společného putování vesmírem v doprovodu největších hvězd drum&bassu. Už teď se nemůžeme dočkat našeho únorového shledání!

Art Grand Slam

Kdy: 16. února až 17. března, úterý až neděle 11-18
Kde: SmetanaQ Gallery, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1
Za kolik: Vstup zdarma

V pražské SmetanaQ Gallery se veřejnosti představí výstavní projekt Art Grand Slam, za nímž stojí kulturní platforma Sport in Art. Prezentuje práce současných českých vizuálních umělkyň a umělců, kteří se ve své tvorbě dotýkají tématu v podmnožině pohybu a sportu. Důležitou součástí projektu je propojení s mladou uměleckou generací. Pro první ročník zvolil jeho kurátor Petr Vaňous téma Uvnitř pohybu. Projekt také přichází s novými kulturními cenami, které získají tvůrci za umělecko-sportovní počiny v kategoriích film, divadlo a tanec, fotografie, literatura, výtvarné umění a veřejný prostor.

Honzíkova cesta: Pátrací hra pro nejmenší

Kdy: Denně do 29. února 9-18
Kde: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi, Praha 9
Za kolik: 50 Kč

V rámci výstavy Helena Zmatlíková dětem – 100 let opět zasoutěžit na Chvalském zámku! Pro nejmenší návštěvníky je připravena pátrací hra na motivy knihy Honzíkova cesta, ve které si děti prožijí dobrodružství podobná těm Honzíkovým, na jeho první velké samostatné cestě za dědou a babičkou.

Výstava ledových soch Ice magic

Kdy: Do 15. dubna
Kde: Park Riegrovy sady, Praha 2
Za kolik: Od 250 Kč

Na pražských Vinohradech letos najdete kouzelný vánoční park i s netradiční výstavou Ice Magic, která se bude líbit rodinám s dětmi i dospělým. Jedná se o ručně vyřezávané obří ledové sochy podle pohádkových postav a dalších nečekaných tvarů. Řezbáři z celé Evropy budou díla vyrábět přímo na místě ze 180 tun ledu.

Bond in motion Prague

Kdy: Denně do 1. dubna, čtvrtek a pátek 11-19, víkend 10-19
Kde: Výstaviště, Praha 7
Za kolik: 95-995 Kč

Navštivte unikátní výstavu o Jamesi Bondovi na Výstavišti. Výstava se poprvé konala v Londýně, poté zamířila do Petersen Automotive Museum v Los Angeles, pak zpět do Velké Británie v National Motor Museum jako “Bond In Motion – No Time To Die” a následně do Bruselu. Odtud přijela až do srdce Evropy - Prahy. „Bond in Motion“ vám umožní vstoupit do zákulisí natáčení. Čeká vás více než pětatřicet vozidel, která se objevila po boku nejslavnějšího špiona světa z šedesátileté filmové historie o Jamesi Bondovi. Mezi vozidla patří Goldfinger Aston Martin DB5, No Time To Die Superleggera DBS, Q Boat z The World Is Not Enough a Little Nellie z You Only Live Twice. Všechna vozidla, které uvidíte byla použita ve filmech a navíc budete mít příležitost odhalit i tajemství jejich výroby. Auta, vrtulníky, motorky, letadla a ponorky budou obklopeny rekvizitami, modely, fotografiemi kulis a vychytávkami agenta Q. Za 60 let své existence kreativita týmů stojících za dobrodružstvím Jamese Bonda nikdy nezklamala.

Svět medúz 

Kdy: Denně 9-21
Kde: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
Za kolik: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Winter Wonderland

Kdy: Od 4. listopadu denně 15-21.30
Kde: Zábavní outdoor park, OC Letňany, Veselská 663, Praha 9
Za kolik: Od 290 Kč

Vstupte do zářivého světa pohádek a fantazie. Čeká vás více než stovka světelných instalací a zábavních atrakcí. Více na www.winterwondreland.cz.

Muzeum fantastických iluzí

Kdy: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
Kde: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
Za kolik: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Tipsport liga: Vlašim - Bohemians 0:7.
Velký pražský zimní fotbalový kalendář: Kdo, kde a s kým od ledna do března?