„Největší divácké přízni se v uplynulém roce těšila představení novinek posledních dvou sezon Anna Karenina a Faust. Průměrná obsazenost na nich činila 85 procent," uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Za jedno z lákadel letošního roku označila návrat Kamila Střihavky, který se 15. února objeví v opeře Romeo & Julie. Známý rocker se na prkna RockOpery Praha vrací po delší odmlce. Divákům se opět představí coby mocný veronský Vévoda Eskaluse.

Čtěte také: Apocalyptica se vrací do Česka na turné s písněmi Metalliky
 

Divadlo loni připravilo inscenaci Kafkova Procesu

„Vzhledem k jeho pracovní vytíženosti v minulém roce ho diváci neměli možnost v našich operách vidět. Kamil každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role," podotkla Forest.

Divadlo RockOpera loni například připravilo inscenaci Kafkova slavného Procesu. Autory představení, které kombinuje operu a metal, jsou muzikant Milan Steigerwald a Pavla Forest. Ti jsou tvůrci všech představení, které tato pražská scéna uvádí.

RockOpera hraje čtyřikrát do měsíce

RockOpera uvádí sedm autorských inscenací, v nichž se klasická témata zasazují do nových prostředí nebo kombinují klasiku s rockem a metalem. Předloni uvedla RockOpera rockovou operu Anna Karenina, přičemž z prostředí carského Ruska ji autoři přesunuli do světa motorkářů.

Pražská RockOpera sídlí na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy, hraje čtyřikrát do měsíce. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo, které v současné době nese jméno RockOpera Praha.

Čtěte také: Punková legenda Petr Hošek oslavil své narozeniny ve velkém stylu