Festivalu a konference virtuální reality se zúčastnilo více než pět tisíc lidí. Kromě prezentací expertů, vývojářů a vizionářů, mohli návštěvníci vidět také projekty českých vysokých škol.

Virtuální realita není jen zábava

Virtuální realita není již dávno pouze výsadou herního průmyslu a počítačových nadšenců. „Potenciál virtuální a rozšířené reality není zdaleka jen v herním průmyslu. Návštěvníci Czech VR Festu měli možnost vidět, že virtuální a rozšířená realita mají přesah do dalších oblastí. Mimořádný význam má virtuální realita například ve vzdělávání mediků, kdy si mohou medici rozkládat celé tělo, obcházet si ho, zkoumat jednotlivé buňky a segmenty," vysvětluje ředitel festivalu Martin Kotek.

Budoucnost virtuální a rozšířené reality

V budoucnu bude docházet k dalšímu propojování nových technologií a virtuální reality. „Virtuální realita je o vytváření vlastních světů a modelů, které mohou mít své využití snad úplně všude. Ve zdravotnictví, vzdělávání, průmyslu, v marketingu a dalších oblastech. To, co se ve virtuální realitě vymodelujeme, můžeme dnes rovnou vytisknout také na 3D tiskárnách," říká Martin Kotek.

Konference světových špiček oboru

Součástí festivalu byla také konference světových špiček virtuální a rozšířené reality, na které se představili například Ryan A Bell, autorita americké virtuální a rozšířené reality a řešitel projektu pro prezidenta Baracka Obamu nebo Veronica McGregor, díky které NASA začala živě streamovat první interaktivní vysílání a události.