Badalec měl vztah k divadlu a poezii již na gymnáziu. Ještě před smrtí Johna Lennona byl autorem prvních příspěvků na zdi, které se později začalo říkat Lennonova zeď. V mládí začal studovat na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění, odkud ale musel po třech semestrech odejít, neboť se věnoval v té době tabuizovaným tématům.

Zachraňoval knihy z kontejnerů

Vedle psaní básní, poezii vydával a hrál v divadelním spolku A Studio Rubín, kde spolupracoval například s Bárou Hrzánovou, Zdeňkem Potužilem, Markou Míkovou nebo pozdějším fotografem Karlem Cudlínem. Ve chvíli, kdy se musel finančně postarat o rodinu, začal pracovat v několika reklamních agenturách jako kreativní ředitel.

Čtěte také: Vychází mu kniha, přesto tvrdí, že nemá rád, když o něm někdo říká, že je básník

Po rozvodu zůstal na ulici a posledních 13 let svého života trávil bez domova. Od roku 2013 se nazýval profesionálním bezdomovcem, především proto, že začal pracovat jako průvodce po Praze v organizaci Pragulic. Živil se také zachraňováním knih z kontejnerů, které prodával v antikvariátech. Z nalezených básnických sbírek založil prodejní knihovničku takzvaných Vážených veršů ve sdílené kanceláři Pracovna.

Aktivně prosazoval lidská práva

Aktivní byl také v bezdomoveckém divadle DivaDno (dříve Divadelní spolek lidí bez domova Ježek a Čížek), působil také jako dobrovolník a aktivista v několika skupinách prosazujících lidská práva.

Badalcova rodina a přátelé shromažďují jeho poezii a sestavují z ní svědectví o jeho životě. Kniha ponese název Samolibé verše a její součástí budou vzpomínky přátel jako jsou například Václav Křístek, Marka Míková, Vít Kremlička či Richard Erml. Křest bude 31. března, v den Badalcových narozenin a rok a den po jeho smrti.

Čtěte také: Bezdomovci přežívají mrazivé noci na lehátkách i na židlích