Součástí jsou kromě individuálních expozic umělců i dva speciální projekty. „Jedna z předních světových umělkyň a členka americké asociace NIADA, Anna Zueva z Litvy, na výstavu přivezla svůj výjimečný projekt s názvem Mystická Zahrada. Jedná se o významnou expozici, kterou tvoří nejen umělecké panenky, nechte se překvapit!,“ zve na výstavu její ředitelka, paní Bohdana Klátilová.

Día de los Muertos v Holešovické tržnici.
Día de los Muertos. V Holešovické tržnici oslavili Svátek mrtvých, po mexicku

Kromě toho nejlepšího z panenkového umění, které obdivují nejen fanoušci, ale právě i sběratelé, představuje na tomto ročníku svůj projekt i Luda Bezusko z Polska, která představuje svůj projekt inspirovaný tarotovými kartami. Expozice představuje soubor 15 postav z textilu. Každá symbolizuje jednu z majoritních arkánových tarotových karet. Tento unikátní projekt spojuje umění a magické prvky, vytvářející svět zázraků a moudrosti.

Expozici s názvem Princezna Sakura přivezla až z Japonska umělecká škola profesorky Kyou Ohtake a představí tak svět japonských tradic a pohádek.

Na výstavě se představí výrobci typických sběratelských medvídků a loutkářů z celého světa např. z USA, Německa, Izraele, Francie a Holandska, které patří i ke sběratelským velmocem.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

Součástí programu jsou také umělecké kurzy pro amatéry, prezentace modelování od zástupců Amerického Institutu Panenkového Umění (NIADA) či umělecká soutěž, včetně dětské kategorie umělecké soutěže Doll Prague 2023.

Vstupenky lze pořídit na místě za 220 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma.