Expozice nabídne historický pohled na Kafkovu tvorbu, ale zároveň pohled, který odráží naši současnou situaci se všemi složitostmi a nejasnostmi. Na projektu se podílelo více než třicet mezinárodně uznávaných umělců. Jejich spojení ukazuje, že Kafkovo dílo se odkazy na existenciální strachy a osobní úzkosti je v dnešní době relevantní.

Pokusy porozumět Kafkovu literárnímu dílu a jeho životu po desetiletí představovaly velkou intelektuální a často i emocionální výzvu pro vědce i čtenáře a byly předmětem mnoha výkladů. Cílem této výstavy není stavět nové pomníky opakující stará klišé, ale reflektovat Kafkovo dílo perspektivou současného světa, který se nachází v bodě, kde staré již neexistuje a nové se ještě nezrodilo," uvedli zástupci DOXu.

Ze Žižkovského masopustu.
Tradiční Žižkovský masopust vyrazil do ulic. Lákal i na akrobatické vystoupení

Mezi vystupujícími umělci se představí Bratři Quayové, Pavel Büchler, Mat Collishaw, Vladimír Doležal, Rowynn Dumont, Martin Gerboc, Jaroslav Róna, Nicola Samori, Marek Schovánek či Liou Sia nebo Jakub Špaňhel a spoustu dalších.

Výstava KAFKAESQUE, která se koná v rodném městě Franze Kafky, v Praze, při příležitosti stého výročí jeho smrti, představí díla mezinárodně uznávaných umělců, pro něž díla Franze Kafky zůstávají inspirací. Výstavu doprovodí řada akcí, včetně literárních čtení, filmových projekcí či koncertů.

zdroj: DOX