Tématem jarního veletrhu ANTIQUE, který se koná dvakrát do roka, bude Skrytá hodnota starožitností - udržitelnost. Asociace starožitníků usiluje od svého založení v roce 1991 o odborný růst všech svých členů a dlouhodobě tak dohlíží na kvalitu nabídky starožitností a k ní přidružených služeb.

„Naši vystavovatelé přivážejí na veletrh širokou nabídku kvalitních starožitností a vzhledem k vzájemné konkurenci je prodávají za příznivé ceny. V současnosti se ukazuje, že jsou starožitnosti prostředkem pro diverzifikaci portfolia, který současně potěší. Letos mohou návštěvníci vidět či koupit například unikátní rané biedermeierské šperky ve firmě Cinolter Antiques, vzácné astronomické hodiny Franz Rzebitschek vyobrazené na plakátu veletrhu v Galerii Ustar, zednářské a židovské artefakty v Antik Haštalská a funkcionalistický etažér Mücke-Melder v Czechantik. Dále je zaujmou art decové šperky v Starožitnostech Michal Jankovský, muzejní biedermeierovské náušnice v Alma Antique či mimoevropské starožitnosti v Antikelen a mnoho dalších,”  shrnuje prezident AS, Ing. Jan Neumann.  

Dle jeho slov připravila asociace také limitovanou edici pamětních medailí od akademického sochaře Vladimíra Oppla, které budou v prodeji na jejich stánku.

Veletrh ANTIQUE pomáhá

Asociace starožitníků se letos rozhodla podpořit Nadaci jménem ARCHA CHANTAL. Pro tu pořádá charitativní aukci starožitností za přítomnosti její zakladatelky a herečky Chantal Poullain a návštěvníci budou tak budou moci přispět do nadační kasičky, která bude po celou dobu veletrhu umístěná u vstupu do výstavních prostor. 

„Radostí AS je naše vzdělávání, Rudolfinská akademie, kde si vychováváme nové kolegy i sběratele. Dvouletá nástavbová škola funguje nepřetržitě od roku 1992. Právě pro absolventy školy, ale i pro další zájemce, je určen doprovodný program veletrhu ve formě přednášek, které probíhají ve slavnostních historických prostorách radnice,” říká Ing. Simona Šustková, 1. viceprezidentka AS.