Piloti současně uvádí také videoklip ke stejnojmennému singlu. Happy End vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Kapela Pilot získala pozornost na hudební scéně již v roce 2021 vydáním EP MEZI NÁMA. Vystupovala i jako předskokan popových Chinaski. Nyní přichází s plnohodnotnou deskou, která nabízí celkem devět písní, které se nesou v soundu, jenž Piloti s nadsázkou nazývají jako Broadway pop.

Klip k titulní skladbě alba

| Video: Youtube

„Snažili jsme se najít zvuk, který nám na české hudební scéně chyběl – moderní, ale tak nějak muzikálově přestřelený. Desku jsme společně s producenty pečlivě produkovali a je tak plná vokálů, smyčců, dechových nástrojů, ale i funky baskytar a elektroniky,“ láká k poslechu frontman Daniel Hrdlička.

Podívejte se na živé vystoupení kapely Pilot

Záznam živého vystoupení kapely Pilot. | Video: se svolením skupiny Pilot

Klíčovou inspirací k pojmenování alba byl Danielův oblíbený citát od Johna Lennona: „Na konci všechno dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec."

Spolu s debutovým albem vychází také klip k titulní skladbě „Happy End", ve kterém kapela hraje v kabaretu pro podivné publikum. Každý z přítomných charakterů totiž představuje jednu z písní na debutovém albu. „Klipem jsme chtěli podtrhnout, že celou desku vnímáme jako jeden ucelený příběh. Celé je to o naději, že každý se nakonec může dostat ke své osobní katarzi, ať už se děje cokoliv,“ říká Hrdlička.

Skupina vlastními slovy

Kapela Pilot je parta tříkámošů, kteří spolu rádi píšou písničky - ve zkratce jeden frontman a dva hudební nerdi. Hned v začátcích se kapela stala nedílnou součástí pražské studentské scény. Brzy na to následovaly první singly.
Piloty můžete naživo vidět ve dvou různých složeních. “CORE TRIO” tvoří stálí členové: zpěvák Daniel Hrdlička, bubeník Matěj Sirotek a klávesák Honzík Vaniš, kteří se dohromady podílí na veškeré tvorbě a směřování kapely. Na větších akcích pak hraje ve složení “FULL BAND”, kde Piloty doplňují rising stars českého muzikantství - trumpetista Fanda Vaníček, baskytarista Samuel Janko a kytarista Vít Štaigl.