S Ambrožem se do velké síně strašnického krematoria přišli rozloučit hudebníci Petr Janda a David Koller, který pronesl smuteční řeč. Přišel také zpěvák Petr Váša z kapely Jasná Páka, se kterým Ambrož natočil letos na jaře svou poslední nahrávku, EP s názvem Starej bejt každej neumí. Mezi dalšími známými hosty je také hudební publicista Ondřej Bezr či pořadatel festivalů Martin Věchet.

Svoji nejznámější kapelu Hudba Praha založil Ambrož v roce 1984 po zákazu Jasné Páky, která se v článku Nová vlna se starým obsahem v časopise Tribuna ocitla na černé listině. Článek, který byl podepsán fiktivním jménem Jan Krýzl, odstartoval perzekuci alternativní české rockové scény, jež zasáhla především představitele punku a nové vlny. Postižen byl kromě Jasné páky třeba Pražský výběr. Ambrož kapelu přestavěl a použil tehdy hojně používaný trik - soubor přejmenoval.

První etapa Hudby Praha se uzavřela v roce 1996. Důvodem bylo přetížení skupiny a sólové projekty jejích členů. Ambrož se věnoval projektu Divoký srdce. Druhé období zahájil v roce 1999 charitativní Koncert pro Kosovo. Na podzim 2006 oslavila kapela označovaná tou dobou Jasná páka/Hudba Praha 25. výročí založení a vstoupila do Beatové síně slávy.

S Hudbou Praha vydal Ambrož v roce 2019 studiové album Michal Ambrož & Hudba Praha. Předchozí sestava Hudby Praha se rozpadla před osmi lety. Vznikly dva soubory, které navázaly na její tradici - Hudba Praha Band a Michal Ambrož & Hudba Praha.

Ambrož se narodil 23. ledna 1954 v Havlíčkově Brodě. Působil také jako moderátor na Radiu Beat.