Na obřadu byly nejen děti z jejích dvou manželství, syn Karel a dcera Ester, ale také kolegové a přátelé. Přišel například Vlastimil Harapes, který hrál ve filmu Panna a netvor právě v kostýmu Ireny Greifové

Česká televize připomněla práci Greifové dokumentem Kostýmy: Irena Greifová, který v roce 2019 natočil syn výtvarnice, herec a režisér Karel Greif.

Greifová se narodila v dubnu 1939. Od konce 60. let navrhla kostýmy pro řadu filmů, seriálů, divadelních her a muzikálů. Podílela se například na filmech Světáci, Petrolejové lampy, Morgiana, Noc na Karlštejně, Tajemství hradu v Karpatech, Tři veteráni nebo Deváté srdce. Věnovala se i divadlu, kostýmy navrhovala například pro Činoherní divadlo v Ústí nad Labem, pražské Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín a další.

Celkem vytvořila kostýmní výpravy k 66 filmům, 292 divadelním inscenacím a 188 televizním pořadům.

V roce 1969 se Irena Greifová vdala za Josefa Laufera. Posledních několik let bojovala s vážnými zdravotními potížemi. Ve vážném zdravotním stavu je už třetí rok i Laufer, který se tak rozloučení se svou manželkou nemohl zúčastnit.