Německá kapela Rammstein se v čele s hlavním zpěvákem a autorem textů Tillem Lindemannem tento víkend vrátí do pražských Letňan, a to po dvou letech. Pražskou zastávku na svém evropském turné si Rammstein protáhl na dva dny, vystoupí v sobotu 11. a také v neděli 12. května.

Rammstein jsou jednou z nejúspěšnějších německých formací vůbec. Kromě hutné a opravdu hlasité hudby a drsných textů se kapela původem z někdejší NDR proslavila zejména provokativními klipy či propracovanou a působivou pódiovou produkcí, ve které nechybí ani pyrotechnické efekty.

| Video: Youtube

Vstupenky na oba koncerty byly vyprodány během několika dní, v současné době jsou k sehnání jen na sociálních sítích a to až za trojnásobek původní ceny. Pořadatelé ale varují, že lístky zakoupené u neautorizovaných obchodníků neopravňují ke vstupu. Vstupenky jsou podle nich personalizované, tedy každá se váže ke kupujícímu, jež je uveden na vstupenkách. Držitelem práva na vstup na akci je pouze daná osoba.

Brány do areálů se fanouškům otevřou již ve tři hodiny odpoledne a od 19.00 vystoupí francouzské duo Abélard. Rammstein by měl nastoupit na podium o hodinu později.

U každého ze dvou koncertů je se očekává návštěvnost až 60 tisíc lidí. Proto Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) posílí provoz metra do zastávky Letňany.

Pražskou policii navíc čeká náročný víkend, kromě koncertu Rammstein bude metropole zaplněna i sportovními nadšenci. V sobotu se totiž koná fotbalové derby Sparty se Sláviií a O2 arena v těchto dnech hostí mistrovství světa v ledním hokeji, v ulicích Prahy budou tedy připraveny na nápor fanoušků stovky policistů.

| Video: Youtube

Podle šéfa pražské policie Petra Matějčka bude ale právě koncert největším náporem pro policii, ne ale tak samotný koncert, jako rozchod více jak šedesáti tisíců lidí po jeho skončení. "Policisté budou opravdu ostražití. Budou předpokládat, že se může stát cokoliv. Apeluji na své podřízené, aby nic nepodceňovali," řekl Matějček.

Kapela Rammstein byla založena v roce 1994 a její členové pocházejí z bývalé NDR. Většina textů skupiny je v němčině, na posledních čtyřech albech se ale v malémíře objevují i další jazyky. Mezi nejznámější singly kapely Rammstein patří například Engel, Du hast, Mein Teil, Pussy a další.